Sport

Rusové a Argentinci mají finále Davis Cupu nerozhodně 1:1

Tenisté Ruska a Argentiny mají po prvním dnu k Davisovu poháru stejně daleko. V moskevském finále dnes zvládly své zápasy obě týmové jedničky Nikolaj Davyděnko i hostující David Nalbandian a o majitelích prestižní Salátové mísy se tak rozhodne až v neděli.

Argentina se snaží vyhrát soutěž poprvé v historii, Rusové zase chtějí navázat na čtyři roky starý triumf a neztratit domácí neporazitelnost, trvající už jedenáct let.
Davyděnko nejprve zdolal Juana Ignácia Chelu za tři hodiny a pět minut 3:1 na sety. Třetí hráč světového žebříčku, jenž Chelu nedokázal ani v jednom z dosavadních pěti vzájemných zápasů porazit, využil výhodu rychlého povrchu. Argentince přehrál v úvodních dvou setech hladce 6:1, 6:2, a přestože třetí sadu po vyrovnaném boji ztratil poměrem 5:7, ve čtvrté si už výhru nenechal utéct.
"Kdo mě viděl hrát v Šanghaji (na Turnaji mistrů) nebo na jiných turnajích, mohl si všimnout, že vždycky začínám dobře, ale postupně odpadnu. I dneska jsem zvládl dobře dva sety, ale pak jsem začal být unavený a v třetím ztratil koncentraci. Naštěstí jsem slabší chvilku přečkal," řekl novinářům Davyděnko. "Nikolaj hrál zpočátku neuvěřitelný tenis a já byl nervózní, takže jsem neměl šanci. Pak jsem dělal, co jsem mohl, ale nestačilo to," dodal Chela.
Nepomohlo mu ani povzbuzování legendárního fotbalisty Diega Maradony, jenž patřil k nejhlučnějším ve skupině argentinských fanoušků v moskevské olympijské hale. V závěru čtvrté sady sice zvládl Chela ze stavu 1:4 ještě vyrovnat a odvrátit několik mečbolů, vynutit si pátý set ale nedokázal.
K druhému dnešnímu zápasu nastoupili před zraky bývalého ruského prezidenta Borise Jelcina či někdejšího předsedy Mezinárodního olympijského výboru Juana Antonia Samaranche a dalších deseti tisíc diváků Safin a argentinská jednička Nalbandian. Favoritovi stačily tři sety a dvě a půl hodiny, aby čistou hrou korunovanou esem stav finálového zápasu srovnal.
Podle původního losu by měli do sobotní čtyřhry ve 12:00 nastoupit za ruský tým Južnyj a Tursunov, za Jihoameričany Nalbandian s Callerim.
Výsledky - finále:
Moskva: Rusko - Argentina 1:1 po úvodním dnu
Davyděnko - Chela 6:1, 6:2, 5:7, 6:4, Safin - Nalbandian 4:6, 4:6, 4:6.
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události