Liberec vede hokejovou extraligu o dva body před Budějovicemi

Hokejisté Liberce prohráli v dnešním utkání 30. kola extraligy v Litvínově 3:5 a v čele tabulky mají už jen dvoubodový náskok před Českými Budějovicemi. Jihočeši vyhráli po samostatných nájezdech nad Karlovými Vary a získali dva body. Třetí místo patří pražské Spartě, na její pozici však může v příštím kole zaútočit hned pětice soupeřů.

Hokejisté Sparty porazili v dnešním šlágru 30. kola O2 extraligy pražského rivala Slavii 4:2 a posunuli se na třetí pozici tabulky. Třetí reprízu finále uplynulého ročníku sledovala v T-Mobile Areně nejvyšší návštěva 10.593 diváků a úřadující mistr rozhodl v druhé třetině, kterou vyhrál 4:0.
Po třízápasovém půstu se dočkal zisku českobudějovický Mountfield, který vyhrál nad Karlovými Vary 3:2 po samostatných nájezdech a přiblížil se na dva body vedoucímu Liberci. Bílí Tygři prohráli v Litvínově 3:5.
Sparta v druhé části rozhodla derby podobně jako v prvním vzájemném měření sil v této sezoně v Sazka Areně, kdy ji vyhrála 3:0 a nakonec se radovala z výhry 6:2. Poté, co v odvetě opět na ledě Slavie vyhrál tým Vladimíra Růžičky 5:4, Sparta tentokrát převážila lepší bilanci v ročníku opět na svou stranu.
"Bylo to důstojné derby a přišlo i hodně lidí. Podržel nás brankář Duba, který předvedl několik fantastických zákroků a já myslím, že je to jeho vítězství," prohlásil asistent sparťanského trenéra Marian Jelínek na adresu Duby, který na první minuty kvůli problémům s bruslí musel pustit na led Dušana Salfického.
České Budějovice prohrávaly s Karlovými Vary po první třetině 0:2, ale dokázaly po tlaku zápas otočit, i když až po nájezdech. "Od druhé třetiny jsme se hodně zvedli a hráli soustavně v tlaku na soupeře. Pro body jsme si šli poctivě s obětavostí a odhodláním. Zasloužili bychom tři a ne dva," prohlásil kouč Jihočechů Josef Jandač. Liberec nastoupil v Litvínově bez své brankářské jedničky Milana Hniličky a člen reprezentační dvacítky Michal Nedvídek porážce 3:5 nezabránil.
Vítkovický útočník Zbyněk Irgl se podruhé za sebou výrazně podílel na úspěchu svého týmu a dvěma góly nasměroval domácí Steel v dnešním utkání 30. kola extraligy k výhře nad Kladnem 5:1. Ostravané díky Irglovým dvěma gólům vyhráli už v pátek v Plzni, kde ukončili sérii tří zápasů bez bodového zisku. Rabat ztratil zápas v 22. minutě, kdy inkasoval během 52 sekund tři branky. Plzeň si mohla spravit chuť ve Znojmě, kde dlouho vedla 2:1, ale nakonec po třech gólech v závěru prohrála 2:4.
Zlínský útočník Petr Mokrejš se dvěma góly postaral o výhru nad Pardubicemi 3:2 a vyrovnal svou střeleckou bilanci z předcházejících devatenácti utkání v sezoně. Třinci stačilo k tříbodovému zisku ve Vsetíně tříbrankové vedení z úvodního dějství a poslední Valaši přes další snahu snížili jen na 2:3.

Výsledky - 30. kolo:

Vítkovice Steel - Rabat Kladno 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Irgl (T. Káňa), 22. Irgl (Šimíček), 22. Tomášek (Köhler), 22. Burger (Weissmann), 38. Mikula (Tomášek) - 32. Bílek (Gardoň). Rozhodčí: Polák - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 4932.

Znojemští Orli - Lasselsberger Plzeň 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 20. Mojžíš (V. Říha), 53. Meidl (Kotaška), 56. Kotaška (A. Padělek), 57. Erat (Bičánek) - 3. Zelenka (Fabuš), 14. Fabuš (Matějovský). Rozhodčí: Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:13, navíc Fabuš, Důras (oba Plzeň) na 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2654.

Mountfield České Budějovice - Energie Karlovy Vary 3:2 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 21. Gřegořek (Brabenec), 46. M. Hudec (Gřegořek), rozhodující sam. nájezd V. Hübl - 1. Kristek (Němec), 11. Skladaný (Dvořák). Rozhodčí: Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:9, navíc Vondrka (Karlovy Vary) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 4311.

Hamé Zlín - Moeller Pardubice 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Mokrejš (Rachůnek), 3. Záhorovský (Nosek), 46. Mokrejš (Rachůnek) - 24. Blažek (Čáslava), 51. M. Hlinka (P. Sýkora). Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 4443.

Chemopetrol Litvínov - Bílí Tygři Liberec 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Lukeš (Nikolov), 8. Jánský (Sklenička), 35. Reichel (Prorok), 53. Branda (Nikolov), 59. Jenáček (Branda) - 11. S. Procházka (Rýgl), 16. Krstev (Víšek), 23. Pabiška (O. Hruška). Rozhodčí: Bolina - Čížek, Padevět. Vyloučení: 7:11, navíc Hranáč - Jech, Podkonický všichni 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4010.

Sparta Praha - Slavia Praha 4:2 (0:0, 4:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 28. Hlaváč (Tabaček), 34. Stehlík (P. Ton), 35. Netík (Hlaváč), 40. P. Ton (Štrba) - 47. Doležal (Kadlec), 51. Beránek (Kadlec). Rozhodčí: Reiber (Švýc.) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:8, navíc Jass (Slavia) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 10.593.

Vsetínská hokejová - Oceláři Třinec 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 29. Stantien (Všetečka), 47. Rob (Kučný) - 4. Tomas (Peterek), 14. Vrba (Kundrátek), 17. Skořepa (Steber). Rozhodčí: Šindler - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 7:12. Využití: 2:1. Diváci: 2585.

Kanoista Fuksa opanoval další závod SP, Dostál dojel čtvrtý

Český kanoista Martin Fuksa ovládl závod světového poháru na 500 metrů v polské Poznani a bral první místo podruhé v řadě. Triumfoval i minulý týden v Račicích. Navíc vyhrál i na kilometrové trati. Kajakář Dostál naopak bral pomyslnou "bramborovou" medaili, v závodě na 1 000 metrů dojel čtvrtý.