Sport

V duelu dvou silných týmů NBA přehrál Phoenix Suns Orlando Magic

Hala Amway Arena v Orlandu přivítala v noci na dnešek atraktivní souboj dvou velice silných týmů probíhajícího ročníku basketbalové NBA - domácí Magic hostili Phoenix Suns. Očekávaný vyrovnaný duel se konal jen v prvním poločase. Začátek sice patřil Orlandu, které vedlo 8:0, ale Phoenix brzy vyrovnal a do šaten hráči odcházeli za stavu 55:53 pro hosty. O vítězi zápasu nakonec rozhodla třetí čtvrtina, kterou domácí trestuhodně nezvládli a naopak hostující Sluníčka si vypracovala pohodlný 16-ti bodový náskok.

V závěru utkání sice Magic mírně dotahovali, ale vymazat dvouciferné manko už se jim nepodařilo. Phoenix nakonec vyhrál o 14 bodů 103:89 a svou famózní vítěznou šňůru natáhl už na 11 zápasů v řadě. Nejlepším hráčem zápasu se stal Amare Stoudamire, který v dresu Phoenixu nastřílel 30 bodů. Skvěle mu ale sekundoval Steve Nash s 18ti body a 15ti asistencemi.

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.