Hokej

Bývalý trenér mistrů světa Murray povede hokejisty St. Louis

Andy Murray, který dovedl Kanaďany ke světovým titulům v letech 1997 a 2003, povede hokejisty St. Louis. Na lavičce aktuálně nejhoršího týmu zámořské NHL vystřídá Mika Kitchena, kterého vedení klubu v pondělí odvolalo.

 
Kitchen u "Bluesmanů" šest let působil jako asistent a na podzim zahájil druhou sezonu jako hlavní kouč. V této pozici se mu však nedařilo. V uplynulém ročníku soutěže bylo St. Louis poslední a poprvé od roku 1979 nepostoupilo do bojů o Stanley Cup, letos je na tom zatím stejně.
Sérii sedmi porážek za sebou Kitchen neustál a v dnešním domácím zápase s Chicagem se za lavičku postaví Murray. "Andy k nám přichází s velkými zkušenostmi a velmi úspěšnou trenérskou dráhou. Je jedním z nejlépe připravených koučů v NHL a věřím, že je pro tuto práci tím pravým člověkem," ocenil jeho kvality prezident St. Louis John Davidson.
Podmínky smlouvy s někdejším trenérem Los Angeles Kings tým nezveřejnil. V St. Louis budou mezi Murrayho svěřence patřit také čtyři Češi: brankář Marek Schwarz a útočníci Petr Čajánek, Radek Dvořák a Martin Ručinský.
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události