Hokej

Po vyrovnaném boji nakonec Detroit udolal New Jersey na jeho ledě 2:1

Oba týmy vlétly do zápasu ve velkém stylu, když se hra valila nahoru-dolů a oba gólmani byli téměř neustále v permanenci. Hlavně jejich zásluhou tak šly oba celky do kabin po první třetině za bezbrankového stavu 0:0.

Galapředstavení brankářů pokračovalo i ve 2. třetině, kdy Dominik Hašek kryl ve 24. minutě dvě obrovské šance domácích Michaela Ruppa a Johnna Madena, jen několik vteřin předtím musel vytáhnout jeden ze svých lepších zákroků i domácí Martin Brodeur.
První zlom zápasu přišel zhruba v jeho polovině - Dominik Hašek zahrál holí v místě, kde to pravidla gólmanům nepovolují, vztekle ještě třísknul hokejkou o led a domácí dostali šanci zahrát si přesilovou hru v trvání 2+2 minuty za zdržování hry a nesportovní chování. Tu pak po dvou minutách využil Scott Gomez a Ďáblové šli do vedení 1:0. Tento stav také svítil na světelné tabuly po dvou třetinách.
Obraz hry se příliš nezměnil ani ve 3. třetině. Pak ale přišla 49. minuta, s ní přesilovka Rudých Křídel a vyrovnání z hole Pavla Dacjuka. Když se následně v 51. minutě dokázal prosadil hostující obránce Brett Lebda, byl na koni pro změnu hostující celek.  5 minut před koncem zápasu mohl hostům pojistit vedení český útočník Jiří Hudler, na rozchytaného Brodeura ale nevyzrál.
Domácí celek měl pak ještě velkou šanci na vyrovnání 3 minuty před koncem zápasu, kdy hrál přesilovku nejprve 5 na 4, pak i dokonce 5 na 3 a po odjetí Brodeura na střídačku i málo vídaných 6 na 3. Ze závaru před brankou Detroitu ale nakonec nic nebylo a hostující celek tak zvítězil v jediném vzájemném letošním měření sil mezi těmito dvěma soupři 2:1.
Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události