Hokej

MS 20: Příliš horká finská sauna

Šokující úvod druhé třetiny rozhodl o prohře našich juniorů 2:6. "Nevím, co k tomu utkání říci. V kabině jsme si po první třetině opakovali, že vedeme 1:0 a že hlavně nesmíme rychle inkasovat. A pak jsme dostali během chvíle tři góly," uvedl útočník Vladimír Sobotka.

 Právě díky jemu vyšla českému týmu úvodní třetina - ve 13. minutě nás dostal v přesilové hře do vedení. Pak ale neproměnil v poslední minutě první třetiny Tomáš Svoboda svůj samostatný nájezd a předznamenal tím totální krach naší obrany v úvodu třetiny druhé.

Šok přišel 20 vteřin po začátku

 V rozmezí 205 vteřin vyhnali Pavelce z branky Osala, Laakso a Lehtonen. To ovšem netušil, že si v zápase ještě zachytá. S náhradním gólmanem Kovářem za zády Češi dokázali ještě na chvíli duel zdramatizovat. O snížení se postaral další hráč z extraligy Tomáš Káňa. Další šance však český tým neproměnil a to i díky skvělému výkonu brankáře soupeře. Tuukka Rask potvrdil, že je ve skvělé formě a že bude opět usilovat o titul nejlepšího brankáře mistrovství.

Finům vyšlo na co sáhli

Český tým nakonec obdržel ještě tři branky. Debaklu nepomohla ani další rošáda golmanů, když po páté brance se vrátil na led opět Pavelec. Díky výkonu brankařů ale mužstvo neprohrálo. "Na ně to svalovat nemůžeme. Chyba byla v naší obraně," řekl Frolík.

Postup do play off ohrožen

Naši si druhou porážkou zkomplikovali postup do vyřazovacích bojů. Nemají ve skupině B ani bod. Na přímý postup do semifinále z prvního místa mohou úplně zapomenout. Klíč k postupu je jasný - vyhrát oba zbývající zápasy s Běloruskem a Švýcarskem.

TV Nova
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události