Hokej

LA Kings porazili v oddychovém tempu Columbus 3:0

Zápas dvou celků ze spodní poloviny tabulky Západní konference začal v rytmu odpovídajícím právě jejich postavení. Tempo nebylo nijak závratné, v hale byla atmosféra spíš komorní a hokejových kombinací bylo k vidění také poskrovnu.

 Domácí Králové více stříleli a také se dokázali brankově prosadit jako první. V 9. minutě se totiž hrálo 4 na 4 a více prostoru na ledě využil Michael Cammalleri, který poslal domácí LA do vedení 1:0. Za zmínku stojí snad ještě větší množství menších šarvátek, ale rozhodčí udrželi vše pod kontrolou a k žádné větší potyčce zatím nedošlo.

Ta přišla na řadu až ve 32. minutě, kdy na trestnou odpochodovali za bitku domácí Kostopoulos a hostující Tollefsen, kteří za svůj počin vyfasovali po 5-ti minutách. Nutno podotknout, že nebýt této potyčky, asi by druhá třetina uplynula bez nějakého většího vzrušení. Nad hokejovým uměním vítězila snaha a bojovnost a příznivci technického hokeje tak trochu marně čekali, čím se alespoň jeden celek - když už ne oba - na ledě předvede.

Jak vlažně skončila druhá třetina, tak začala i ta třetí. Druhá branky padla vlastně z první vážnější akce. V 52. minutě se hostující Blue Jackets se rozjeli do útoku, kde však Sergej Fjodorov přišel o puk a z rychlého protiútoku 2 na 1 gólově profitoval Sean Avery, který zvýšil na 2:0 pro Kings. O minutu později hráli domácí přesilovku a obránce Višňovský mohl zvýšit na 3:0, jeho střelu však zastavila tyčka Norrenovy branky. Po faulu Westcotta hráli domácí 45 vteřin dokonce 5 na 3, přesilovka pokračovala i při vyloučení hostujícího Chimery a Lubomír Višňovský konečně zamířil přesně. V 56. minutě tak domácí Králové vedli už 3:0, což se ukázalo být posledním gólovým počinem tohoto zápasu.

Výsledky středečních zápasů NHL:

Ottawa - Buffalo 6:3

Vancouver - Dallas 2:1 po sam. nájezdech

Los Angeles - Columbus 3:0

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události