Fotbal

Wenger si myslí, že Rosický může být velkou hvězdou Arsenalu

Trenér fotbalistů Arsenalu Arséne Wenger prohlásil, že Tomáš Rosický může být velkou hvězdou londýnského týmu. Řekl to po sobotním pohárovém utkání s Liverpoolem, v kterém se kapitán české reprezentace hned dvakrát prosadil střelecky.

 Podle Wengera může Rosický být pro londýnský klub stejně důležitým hráčem, jako byli Robert Pires a Freddie Ljungberg.
"Může být jako tito dva," řekl Wenger pro klubové stránky. "Ljungberg s Piresem dohromady dávali 25 branek za sezonu, a to dalo docela dost bodů. V současnosti nám jejich góly chybějí a je třeba je zase získat, především pak v zápasech, jako byl ten sobotní, kdy útočníci mají málo prostoru. Je důležité, aby branky přicházely také od záložníků," vysvětlil.
Rosický přišel do Arsenalu právě jako náhrada za Pirese a o tom, že by měl nahradit Ljungberga, vypovídá také fakt, že švédský reprezentant je podle britského tisku na odchodu z Arsenalu. O jeho služby se zajímají především West Ham, Tottenham a také italské kluby. Pokud by Švéd skutečně přestoupil, Arsenal by se snažil získat Francka Ribéryho z Marseille či Ryana Babela z Ajaxu Amsterodam, který je však spíše útočníkem.
Pro Rosického byl zápas s Liverpoolem teprve druhým v dresu Arsenalu, v kterém se dokázal střelecky prosadit. Předtím zaznamenal gól jen v duelu Ligy mistrů s Hamburkem. Francouzský trenér si však myslí, že Rosický má potenciál na to, aby překonával soupeřovy brankáře častěji. "Může střílet mnohem víc branek, protože je rychlý, má dobré načasování a je velmi přesný v zakončování," vypočítal Wenger.
Zároveň nabídl vysvětlení, proč se Rosickému dosud tolik nedařilo. "Myslím si, že na sebe vytvářel v zakončování přílišný tlak a činil unáhlená rozhodnutí. Doufám, že mu tento zápas pomohl k tomu, aby v zakončování zachovával klid," řekl kouč.
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události