Fotbal

Larsson by mohl zůstat v Manchesteru United do konce sezony

Poté, co se švédský útočník Henrik Larsson uvedl gólem v debutu za Manchester United, možná nezůstane pouze u jeho tříměsíčního hostování.


Představitelé Helsingborgu, jemuž pětatřicetiletý kanonýr patří, uvedli, že v případě zájmu United uvolní bývalého reprezentanta do konce sezony.
Larsson podepsal před měsícem na Old Traffordu smlouvu na čtvrt roku, tedy do doby, než se rozběhne švédská liga. V ní hájí bývalá hvězda Celtiku Glasgow barvy Helsingborgu, jehož předseda Sten-Inge Fredin si však dovede představit, že se slavný hráč vrátí ze své anglické mise o něco později.
"Pokud bude chtít zůstat do konce sezony, můžeme se o tom s představiteli Manchesteru pobavit. Rozhodně mu ale nebudeme stát v cestě," dodal šéf Helsingborgu poté, co Larsson v nedělním pohárovém utkání přispěl gólem k vítězství United nad Aston Villou.
Ačkoli Larsson ani trenér Manchesteru Alex Ferguson o možném prodloužení hráčova hostování oficiálně nehovořili, nevylučuje ho ani kouč Helsingborgu Stuart Baxter. "Je hodně brzo na takové spekulace, ale stát se to může. Vždyť se tady bavíme o Manchesteru United, ne Bristolu Rovers," poznamenal anglický trenér.
Larsson se vrátil do Helsingborgu v létě po úspěšné třináctileté kariéře v zahraničí, během níž vystřídal dresy Feyenoordu Rotterdam, Celtiku a naposledy Barcelony. Trenér Ferguson si ho vyhlédl v době, kdy byl opět zraněný Nor Ole Gunnar Solksjaer a mimo hru po těžkém zranění byl i další útočník Alan Smith.
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události