Fotbal

Simon Davies přestoupil do Fulhamu

Simon Davies se stal novou akvizicí londýnského Fulhamu. Záložník přišel na Craven Cottage, kde pobude do roku 2010, z Evertonu za nezveřejněnou částku.Sedmadvacetiletý welšský internacionál začal kariéru v Peterborough, poté přestoupil do Tottenhamu a následně do Evertonu, kde oblékal dres místních Toffees od roku 2005.

 Tam se mu však nepodařilo vydobýt si pevnou pozici u Moyese, proto se rozhodl odejít ke svému krajanovi Chrisu Colemanovi.

"Jsem neskutečně šťastný, že jsem se připojil k Fulhamu. Chrise znám a obdivuji ho hrozně moc. Myslím si, že jejich styl hry se ke mně hodí," neskrýval radost Davies. "Chtěl jsem se vrátit do Londýna, je to dobrý přestup pro mne a jsem nedočkavý, až začnu tvrdě trénovat a pomůžu týmu ve zbytku sezóny.

Manažer Cottagers Chris Coleman považuje svou novou posilu za všestranného hráče, který týmu hodně pomůže. Pro Fulham je to už po americkém záložníkovi Dempseym a italském kanonýrovi Montellovi třetí nová tvář, která oblékne bíločerný dres.

"Jsem potěšen, že jsme ho nakonec získali. Hodí se sem dobře. Simon je hráč, kterého jsem obdivoval dlouho a díky welšskému národnímu celku ho znám velmi dobře. Všestranný hráč, může hrát kdekoliv v záložní řadě. Je v dobrém věku a myslím si, že jeho nejlepší roky ještě přijdou," přívital Coleman svého krajana do svého celku.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události