Hokej

Philadelphia prohrála po tuhé bitvě doma s NY Rangers 1:2

První třetina tohoto derby z Atlantické divize měla opravdu hodně zajímavý průběh - 6 vyloučených na straně Flyers, 2 na straně Rangers a z toho také vyplýval poměr střel 17 - 4 pro Jezdce.

 Z nich byl nejpilnější kanonýr Brendan Shanahan, který vypálil celkem 5x, z toho 2x puk z jeho hokejky orazítkoval tyčku domácí branky. Vteřinu před koncem třetiny se na ledě ještě strhla mela, rozhodčí ale udělili pouze po 2 minutách pro jednoho hráče na každé straně.

2. třetina začala ze strany hostujícího celku hodně zostra - po 56 vteřinách hry vystřelil Karel Rachůnek, Jaromír Jágr před brankou lehce tečoval a hosté vedli 1:0. Ovšem domácí mají také hvězdu - Petera Forsberga. Ten se ve 24. minutě rozjel do útoku, nahrál na Mika Knubla, ten přiťuknul na Joni Pitkanena a bylo to 1:1. Hra se pak ještě víc otevřela a oby týmy si vytvořily několik slibných šancí, ovšem oba gólmani byli proti další změně skóre.

Jak skončila druhá třetina, tak začala i ta třetí. Oba celky se hnaly dopředu a tak brzy udeřilo od útoku, který má jinak na ledě jiné úkoly. V akci totiž byla 4. hostující řada a po kombinaci u domácí branky byl Jason Krog tím posledním, kdo se dotknul puku předtím, než skončil za zády domácího gólmana Roberta Esche. Ve 48. minutě se R.J. Umberger sám řítil na hostujícího Henrika Luindqvista, ale v rozhodujícím momentu zlomil hokejku. O minutu později šel na trestnou Peter Forsberg a Jaromír Jágr rozehrál akci, kterou sám uzavřel střelou ze skrumáže do tyčky. V této fázi zápas vrcholil a bylo na co koukat. V hostujícím dresu hrál skvěle nejen Jaromír Jágr, který vstřelil svoji 610. branku v NHL, ale také Petr Průcha, v domácích barvách byl bezesporu obrovskou oporou gólman Esche.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události