Fotbal

Santosu se dařilo v úvodním kole Poháru Osvoboditelů

Brazilský Santos vyhrál svoje první utkání v bolivijském Santa Cruz a připravil si ideální pozici před domácí odvetou, která je na pořadu ve středu 7. února.

Na nerovném terénu se hrál za  příjemného počasí pouze průměrný fotbal. Přestože diváci neviděli zákeřný boj, hlavní rozhodčí Líber Prudente z Uruguaye hru dost často přerušoval.   Jen v prvním poločase odpískal 26 nedovolených zákroků a udělil 5 žlutých karet.
Bývalý reprezentační trenér Kanárků Vanderlei Luxemburgo na lavičce Santosu spoléhal na dvojici zkušených hráčů. V záloze podnikal nebezpečné výpady exzáložník Bayernu Mnichov Ze Roberto a hru obranné čtveřice dirigoval bývalý stoper AS Řím Zago.
Coach bolivisjkého Bloomingu Alvaro Peňa naproti tomu postavil na pravé straně záložní řady teprve patnáctiletého Diega Suareze.
O vítězství nakonec rozhodla 49. minuta, kdy Pedro rozhodl o tom, že výhra putovala do Brazílie. V 75. minutě mohl bývalý klub legendárního Peleho přidat druhou branku z pokutového kopu.
Ale Clebér Santana nabídnutou příležitost nezužitkoval. Jeho střela mířila pouze do břevna Salazarovi branky a od něj se odrazila do bezpečí.  
Blooming (BOL) - Santos (BRA) 0-1 (49. min. Pedro)
Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události