Fotbal

Matthew Upson se stěhuje do West Hamu

27letý obránce Matthew Upson opustil Birmingham City a v poslední den zimního přestupového období přešel do West Hamu United. Kladiváři za něj vysolili šest milionů liber plus nějaké další klauzule ve smlouvě.

Upson dnes úspěšně absolvoval lékařskou prohlídku, a poté podepsal kontrakt na čtyři a půl roku. West Ham zaplatí 6 milionů liber s tím, že - pokud budou Upsonovy výkony odpovídající - doplatí dalších 1,5 milionu.

Birmingham už odmítl několik nabídek. Zájem o Upsona byl totiž velký. Především se spekulovalo o Chelsea, která potřebovala náhradu za zraněné stopery. Tyto zprávy ale padly.

Poté se mluvilo o dalších třech klubech, mezi nimiž byl jeho nový zaměstnavatel. WHU chtěl Upsona za každou cenu, ale dvakrát tvrdě narazil. Birmingham postupně odmítl dvě nabídky ve výši čtyř a šesti milionů liber.

Až dnes se obě vedení domluvily na kompromisu. "Nikdy to ale nebylo o penězích," řekl prezident Birminghamu David Gold. "Záleželo pouze na Matthewovi, zda bude chtít odejít. Stejně 25 procent poputuje Arsenalu, takže moc peněz mít nebudeme."

Manažer Kladivářů Alan Curbishley tak do svého kádru přivedl v lednu už šestou posilu. Před Upsonem s West Hamem podepsali smlouvy také Boa Morte, Lucas Neill, Calum Davenport, Nigel Quashie a Kepa Blanco.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události