Fotbal

Marcello Lippi: Chelsea mě chce

Marcello Lippi šokoval fotbalovou veřejnost. Podle svých slov ví o zájmu několika klubů, které by ho chtěly angažovat. Italský kouč dokonce prohlásil, že je připraven vést některé anglické mužstvo, mezi nimiž by mohla být Chelsea.

Už to bude nějaký pátek, co se v zákulisí anglického fotbalu spekuluje o odchodu Josého Mourinha. Nejžhavějším kandidátem na jeho post je úspěšný Holanďan Guus Hiddink. Nedávno bulvární deník The Sun přispěchal s informací, že by se kormidla mohl na Stamford Bridge ujmout Roberto Mancini. Ten však zanedlouho tyto spekulace popřel.

Mourinhův konec se nejspíš přeci jen blíží. Je si toho vědom také Marcello Lippi, a proto dnes na sebe výrazně upozornil. Nedávno odmítl několik průměrných celků, což odůvodnil tím, že počká do léta na luxusnější nabídky. Zkrátka se netají tím, že chce vést velké mužstvo.

„Vím, že se o mě několik velkoklubů zajímá, včetně Chelsea. Nepovažuji to za překvapivé," uvedl sebevědomě Lippi. „Jsem kvalitní trenér. A pokud se bude někdo divit, že se o mě zajímají velká mužstva, můžu se mu jen zasmát. Už 4x jsem dotáhl týmy do finále Ligy mistrů, 5x vyhrál Serii A. A pochopitelně jsem dovedl Itálii k titulu mistrů světa."

„Jestli si někdo myslí, že anglická liga není pro mě, měl by mi dát šanci. V Premier League je mnoho zahraničních trenérů, tak proč by Chelsea nebyla pro mě?" diví se.

Lippi také přesvědčuje veřejnost, že perfektně mluví anglicky. „Ve fotbale se používá množství jazyků a já umím dobře hovořit anglicky, francouzsky a samozřejmě italsky," dodal Lippi.

Sebevědomí má dostatek. Že by zvolil stejnou taktiku jako před dvěma a půl lety José Mourinho?

Chelsea zájem o Lippiho popřela

Trvalo jen pár hodin a Chelsea vydala oficiální prohlášení, v němž stojí, že se o Marcella Lippiho nezajímá. "Trenér Lippi nepatří mezi kandidáty na post Mourinha. Tomu končí smlouva v roce 2010 a má plnou podporu vedení."

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události