Hokej

Pittsburgh zdolal v ospalém zápase Washington 2:0

Po prvních 10-ti minutách zápasu byl poměr střel vyslaných na branku 9-3 ve prospěch Caps a to ve stařičké Mellon Aréně čekal asi jen málokdo. Ono to nejspíš souviselo s poněkud nižším tempem hry, které jinak zvlášť nezvedlo ani po dvou vyloučených hráčích na každé straně.

 

Druhá třetina začal ve stejně vlahém tempu jako skončila ta první. Hlavní tahouni obou sestav - Alexové Ovečkin a Semin na straně jedné a Sidney Crosby s Jevgenijem Malkinem na straně druhé - trávili na ledě poměrně dost času, ale působili tak trochu unaveným dojmem. Gólové prokletí se zlomilo přesně v polovině zápasu - do útoku se rozjela 4. řada Pens a Ronald Petrovický otevřel skóre na 1:0 pro domácí.

Ve 44. minutě mohl pojistit domácí vedení Maxim Talbot, který se sám ocitl před Olafem Kölzigem, ten ale puk za svá záda nepustil. V 51. minutě měl stejnou příležitost hostující Erik Fehr, ale ani on na domácího gólmana Fleuryho nevyzrál. V této fázi zápasu předvedly oba celky několik povedených střídání a hra se markantně zrychlila, ale za chvíli vše opět „usnulo". V poslední minutě zápasu odvolal trenér Caps Glen Hanlon gólmana Kölziga na střídačku a Jordan Staal do prázdné branky uzavřel skóre na konečných 2:0 pro Pittsburgh.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události