Sport

Ottawa doma nezaváhala a zdolala Montreal 4:1

Ottawa doma nezaváhala a zdolala Montreal 4:1

Kanadské derby ze Severovýchodní divize začalo hodně ostře, oby týmy dobře bruslily a tak se na první změnu skóre nemuselo dlouho čekat - v 5. minutě se na modré do puku opřel domácí bek Chris Phillips, hostujícímu gólmanu Huetovi vypadnul puk z lapačky a pomalu se dokutálel za jeho záda.

Také druhá třetina začala ostře a podíl na tom měla dohrávaná přesilovka domácího celku. Uběhlo 56 vteřin, do útoku se rozjela elitní formace Senators a Danny Heatley z přihrávky Jasona Spezzy zvýšil na 2:0. Ve 25. minutě dostal Montreal šanci zahrát si téměř minutu a půl přesilovku 5 na 3, ale hráči Habs ji zahráli hodně bez nápadu a velkou šanci dostat se zpět do hry tak trestuhodně promarnili. Naopak s pukem ujel domácí Mike Fisher, ale Cristobal Huet jeho střelu vytěsnil nad. Ve 37. minutě už to bylo 3:0, když svoji jubilejní 10. letošní trefu zaznamenal při přesilové hře Peter Shaefer. O 90 vteřin později se ovšem provinil střelec úvodní branky Chris Phillips, kterému ujel hostující Guillaume Latendresse a domácí bek nemohl než fauloval. Sám postižený pak proměnil trestný nájezd a snížil na 1:3 s pohledu Habs. Phillips navíc dostal ještě 2 minuty a Montreal tak mohl náskok Ottawy ještě zmenšit.

Do poslední části hry vstoupily oba týmy o něco opatrněji. Senátoři měli náskok a snažili se o něj nepřijít, což jim hráči Habs svoji nedisciplinovaností usnadňovali. Postupem času jakoby ale oběma mužstvům docházely síly a tempo znatelně opadávalo. O vítězi se tak definitivně rozhodlo v 59. minutě, kdy Jason Spezza ve vlastním obraném pásmu získal puk, sám projel celé kluziště a zvýšil na konečných 4:1 pro Ottawu.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události