Fotbal

Kontroverzní rozhodnutí španělského soudu

Tvrdou ránu boji proti rasismu zasadil dnešní verdikt soudu ve prospěch španělského trenéra Luise Aragonése. Kouč národní týmu z Pyrenejského poloostrova totiž nemusí zaplatit pokutu 3000 eur za urážku francouzského útočníka Thierryho Henryho, jehož v říjnu 2004 nazval v rámci motivačního procesu Josého Reyese "negrem".

Charismatický kouč se tehdy snažil povzbudit na tréninku španělského výběru svého útočníka Josého Antonia Reyese, který v té době oblékal dres Gunners. "Řekni tomu negrovi, že jsi lepší než on. Vyřiď mu to ode mě," zakřičel tehdy.

Reyés vzkaz skutečně vyřídil a výrok trenéra vzbudil obrovské pozdvižení v celé Evropě. Aragonés se sice omluvil, ale s pokutou nesouhlasil a obrátil se na soud. Ten jeho námitky uznal.

"Řekl mně to můj právník. Šel jsem k soudu, protože to byla skvrna na mé pověsti a protože moje provinění nebylo takové, jak si někteří mysleli," řekl Aragonés po definitivním verdiktu soudu.

 

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.