Washington doma prohrál s NY Rangers 2:5

Nová posila Jezdců Sean Avery se během úvodních 2 minut dostal 2x do strkanice u branky Washingtonu, podruhé už putoval spolu s domácím Stevem Emingerem na trestnou. Více prostoru na ledě přineslo i několik šancí na obou stranách, gólem „zavoněla" hlavně střela Alexandra Ovečkina, ale úvodní branky se diváci ještě nedočkali.

Ta přišla až ve 12. minutě - na trestné seděl domácí Brian Sutherby a Michal Rozsíval svým 7. gólem v sezóně dostal Rangers do vedení 1:0. Jaromír Jágr si připsal asistenci a byl to jeho 1499. bod v NHL v kariéře. Možná stojí za zmínku fakt, že domácí publikum každý kontakt českého útočníka s číslem 68 kvitovalo mohutným bučením. V 19. minutě Hráli domácí přesilovku a staly se dvě důležité věci - v oslabení ujel Jed Ortmayer, řítil se sám na Kölziga, ale při blafáku mu utekl puk a téměř z protiútoku vyrovnal domácí Alex Ovečkin na 1:1. Jen pro úplnost - poměr střel 16-6 ve prospěch newyorského celku taky trochu ukazuje, jak to na ledě v první třetině vypadalo.

2. třetina začala opravdu raketově - Marcel Hossa projel obranou Caps jako nůž máslem, nahrál na Jaromíra Jágra a jeho pokus vytěsnil Kölzig na horní tyčku, to vše se stalo během 15-ti vteřin od úvodní buly. O půl minuty později zamířil Marcel Hossa na trestnou, ovšem v oslabení ujela dvojice hráčů Rangers a Karel Rachůnek řádně Kölziga provětral. V půlce zápasu odešel na trestnou domácí kapitán Chris Clark a dočkal se i v tomto zápase hodně viditelný Marcel Hossa, který ve spolupráci s Brendanem Shanahanem podruhé v zápase poslal Rangers do vedení. Ve 34. minutě se na ledě strhla dlouho očekávaná bitka mezi Brashearem a Orrem, kteří na sebe gestikulovali už několikrát v předchozím průběhu zápasu. Do šaten se tedy odcházelo po 2. třetině za stavu 2:1 pro Rangers.

V úvodu 3. třetiny prasklo po ráně Milana Jurčiny plexisklo, výměna trvala necelých 10 minut. V téměř následujícím útoku nahodil domácí Alexander Semin puk po hrazení, ten se ale za brankou Lundqvista nečekaně odrazil do pole přímo na hokejku Chrise Clarka a podruhé v zápase bylo vyrovnáno. Ovšem tento stav trval pouhých 100 vteřin - Jezdci hráli přesilovku za faul gólmana Kölziga na Seana Averyho, Mikael Nylander skvěle nahrál a Michael Rozsíval potřetí poslal hosty do vedení - tentokrát 3:2. Druhou asistenci si připsal Jaromír Jágr a jako 12. hráč v historii NHL dosáhnul na hranici 1500 bodů. Ve 45. minutě jel sám na Lundqvista Ovečkin, ale blafák přetáhnul a minul. O další minutu později už to bylo 4:2, když Jaromír Jágr potřetí v zápase nahrával a přesně pálil pro změnu Martin Straka. A byl to opět Martin Straka, který svojí druhou brankou v zápase trefil v 60. minutě prázdnou domácí klec a dal výsledku konečnou podobu - za výhru 5:2 putuje plný bodový zisk s týmem Rangers na Manhattan.

Statistika sobotních zápasů NHL:

Dallas - Anaheim 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 45. J. Jokinen. Střely na branku: 21:32. Diváci: 17.793.

Boston - NY Islanders 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 8. a 52. Sturm, 12. Bergeron, rozhodující sam. nájezd Chára - 4. Viktor Kozlov, 21. Sillinger, 44. Šatan. Střely na branku: 28:34. Diváci: 16.854.

Buffalo - Calgary 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 37. Vanek, 57. Briere, rozhodující sam. nájezd Kotalík - 24. Huselius, 48. Moss. Střely na branku: 34:25. Diváci: 18.690.

Toronto - Pittsburgh 5:6 v prodl. (0:1, 3:2, 2:2 - 0:1)
Branky: 34. Antropov, 37. Sundin, 40. Battaglia, 42. McCabe, 52. Devereaux - 20., 24. a 64. J. Staal, 29. Malkin, 42. Malone, 54. Talbot. Střely na branku: 28:28. Diváci: 19.620.

Montreal - Ottawa 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
Branky: 26. Begin, 30. Ryder, 46. Markov - 3. Comrie, 11. Kelly, 37. Redden, 41. Fisher, 44. Spezza. Střely na branku: 40:30. Diváci: 21.273.

Philadelphia - St. Louis 4:3 v prodl. (0:0, 2:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 56. a 61. Gagne, 26. Carter, 30. M. Richards - 22. Stempniak, 38. Tkachuk, 47. Backes. Střely na branku: 26:28. Diváci: 19.215.

Washington - NY Rangers 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)
Branky: 19. Ovečkin, 23. Clark - 12. a 45. Rozsíval, 47. a 60. Straka (na druhou Marcel Hossa), 30. Marcel Hossa. Střely na branku: 19:32. Diváci: 18.277.

Florida - Phoenix 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Branky: 10. Horton, 13. O. Jokinen, 35. Roberts, 42. Gelinas (Kolník), 48. Gratton - 47. Sjöström, 57. Ballard (Nagy). Střely na branku: 38:25. Diváci: 15.312.

Nashville - Los Angeles 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Branky: 51. Hamhuis - 21. a 32. Kopitar (na první Višňovský), 22. Willsie, 47. Cammalleri (Višňovský). Střely na branku: 22:31. Diváci: 17.113.

Minnesota - Carolina 5:4 (4:2, 0:1, 1:1)
Branky: 11. a 13. Gáborík (na obě Demitra), 3. Parrish, 4. Bouchard, 43. Demitra (Gáborík) - 1. Justin Williams, 15. Whitney, 39. E. Staal. Střely na branku: 29:26. Diváci: 18.568.

Vancouver - Atlanta 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 2. a 30. Morrison, 30. Näslund - 34. Sim, 55. Kovalčuk (Marián Hossa). Střely na branku: 33:29. Diváci: 18.630.

Galaxie sport

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.