Dallas v divokém zápase přestřílel Colorado 7:5

Oba celky nasadily hned od úvodní buly ostré tempo a hra se přelévala od jedné branky ke druhé. A přišly i branky. Ve 3. minutě se jako první rozsvítilo červené světlo za hostujícím gólmanem Peterem Budajem, kterého prostřelil Trevor Daley a Stars vedli 1:0.

Lavinu tento gól lehce zchladil, hráči Colorada nebyli schopni několik minut rozjet trochu kloudnější akci. Ono celkově tempo o něco upadlo a na ledě bylo k vidění větší než malé množství nepřesností. V 15. minutě skončila hodně nepovedená přesilovka Dallasu, ale domácí ještě dokončili rozjetý útok. Gólman Budaj první ránu na svoji branku sice vyrazil, ale odražený puk zamířil dokonale přesně na hůl osamoceného Stu Barnese a Stars vedli 2:0. V 18. minutě už Lavina skoro vypadala na ručník - před Budajem zůstali osamoceni dva domácí hráči a veterán Jere Lehtinen zvýšil na 3:0. Ovšem ve 20. minutě Colorado z nevinně vyhlížející akce snížilo na 1:3 - Andrew Brunette vypálil, Marty Turco puk jen vyrazil a Joe Sakic ho vrátil za jeho záda.

Na začátku 2. třetiny dohrávala Lavina přesilovku z předchozí části hry a dokázala si vytvořit několik zajímavých šancí, žádná z nich ale gólovým efektem neskončila. Ovšem Dallas měl zápas dobře rozjetý a hrál v pohodě, což potvrdila dvojice Jussi Jokinen - Niklas Hagman, když prvně jmenovaný šikovně nahrával a druhý zvyšoval na 4:1. To už bylo na Petera Budaje v brance Avalanche příliš a i když na obdržených gólech nenesl vinu, nechal se vystřídat Jose Theodorem. Ve 29. minutě se na domácí branku řítil útok mladíků, Paul Stastny sice první ranou trefil gólmana Turca, ale odražený puk už poslal zpět do sítě. Mladíci zůstali na ledě a Wojtek Wolski o dalších 50 vteřin později snížil na 3:4 z pohledu Colorada. To už nevydržel ani domácí gólman Marty Turco a do branky zamířil Mike Smith. Ovšem i tento stav se brzy měnil - o dalších 40 vteřin později Hvězdy opět odskočily na rozdíl 2 branek, když přesně mířil Joel Lundqvist. 35. minuta pak přinesla přesilovku Dallasu a její využití, když po mocném obléhání soupeřovy branky přesně zakončil útočnou akci obránce Philippe Boucher. O půl minuty později trefil Niklas Hagman tyčku hostující branky a galapředstavení na ledě pokračovalo. Ve 39. minutě předvedl zákrok zápasu Mike Smith, když vychytal soupeře při jeho rychlém přečíslení 2 na 1.

Ani 3. třetina nevybočila z nastaveného kursu - ve 42. minutě se k puku dostal Milan Hejduk, zkušeně se neunáhlil a zápěstím snížil na 4:6 z pohledu Colorada. No a aby zápas neztratil na dramatičnosti, snížil Brett McLean na 5:6. Na střely to ve 3. třetině v tomto okamžiku bylo 7-1, později dokonce 11-2 pro hosty a hráčů Laviny bylo všude na ledě plno. 3 minuty před koncem zápasu mohl domácí uklidnit Mike Modano, ale z přečíslení netrefil branku. Jeho minelu ale napravil o 10 vteřin později Jeff Halpern, který zvýšil na 7:5 pro Dallas. A to bylo konečné skóre tohoto na branky bohatého zápasu.

Statistika nedělních zápasů NHL:

Dallas - Colorado 7:5 (3:1, 3:2, 1:2)
Branky: 3. Daley, 15. Barnes, 19. Lehtinen, 24. Hagman, 31. J. Lundqvist, 34. Boucher, 58. Halpern - 20. Sakic, 29. Stastny, 30. Wolski, 42. Hejduk, 45. McLean. Peter Budaj odchytal za Colorado 26 minut, z 15 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 73,3 procenta. Střely na branku: 25:29. Diváci. 17.506.

New Jersey - Tampa Bay 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Branky: 3. Gomez - 21. Prospal, 38. Tarnasky, 39. Lecavalier, 41. Boyle. Střely na branku: 22:27. Diváci. 18.022.

Columbus - Chicago 4:5 (0:3, 2:1, 2:1)
Branky: 24. Hainsey, 39. Carter, 50. Svitov, 57. Výborný - 10. Sharp, 11. Smolinski, 13. Havlát (Bondra), 25. Lapointe, 44. Bondra. Střely na branku: 28:28. Diváci: 17.054.

Detroit - Calgary 7:4 (3:0, 3:1, 1:3)
Branky: 9. a 24. Zetterberg, 13. Dacjuk, 14. Schneider, 32. Jason Williams, 32. Holmström, 59. Franzen - 24. Tanguay, 54. Friesen, 57. Hamrlík, 58. Giordano. Střely na branku: 50:20. Diváci: 20.066.

Edmonton - Atlanta 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Branky: 10. Smyth, 28. Bergeron, 32. Pouliot, 33. Lupul, 56. Torres - 6. Belanger. Střely na branku: 32:30. Diváci: 16.839.