Fotbal

David Beckham se vrátí do Manchesteru

Anglický fotbalista David Beckham se vrátí na Old Trafford. Na stadionu, kde v dresu Manchesteru United odehrál téměř 400 utkání, si v březnu zahraje exhibiční duel za výběr Evropy proti domácímu týmu. Zápas je naplánován k padesátiletému výročí účasti Manchesteru v evropských pohárech.

Záložník Realu Madrid, který v létě posílí americký klub Los Angeles Galaxy, od odchodu z United v roce 2003 na Old Trafford sice párkrát hrál, ale jen v dresu anglické reprezentace. "Moc se těším. Návrat do Manchesteru je pro mě opravdu něco mimořádného," citovala bývalého kapitána národního týmu agentura Reuters.
Evropskou jedenáctku povede trenér italských mistrů světa Marcello Lippi a výběr bude sestavovat sám. Už teď je jasné, že do něj zařadí dva Beckhamovy někdejší spoluhráče z národního týmu Stevena Gerrarda a Jamieho Carraghera.
Trenér Manchesteru Alex Ferguson, který se s Beckhamem nerozešel v nejlepším, dopředu slíbil, že postaví nejsilnější možný tým. A také, že Beckhamovi nedaruje nic zadarmo. "Nasadím na něj našeho tvrďáka Gabriela Heinzeho, aby ho trochu zbrousil," žertoval před časem v britském deníku The Sun.
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události