Hokej

Rangers doma překvapivě podlehli Philadelphii 3:5

Utkání začalo v trochu vlažnějším tempu, víc vzrušení přinesly snad jen 2 přesilovky Jezdců - nejdříve šel ve 3. minutě pykat Ben Eager, v 7. minutě ho na 2+2 minuty následoval i Tod Fedoruk. Rangers si vytvořili tlak, ale branku z něj bohužel pro ně vytěžit nedokázali.

Tod Fedoruk se vrátil z trestné a hned vystartoval na Jaromíra Jágra. Následná strkanice vyústila v bitku Seana Averyho s Mikem Richardsem. Ani v následné přesilovce branky nepadla. Té se dočkali diváci až ve 14. minutě - k jejich pramalé radosti mířil přesně Geoff Sanderson a Flyers vedli 1:0. Za zmínku snad ještě stojí fakt, že se jednalo o teprve druhou střelu domácích hráčů na Henrika Lundqvista. V 17. minutě ovšem hala vybuchla nadšením - Marcel Hossa tečoval nahození od modré a srovnal svojí 6. letošní brankou na 1:1. O minutu později šel na trestnou Ben Eager a to za zákrok na Seana Averyho, který domácí hráče dráždil jako rudý šátek býka a byl terčem nemála ataků. A co se nestalo - Michael Rozsíval ztratil puk a únik dvojice domácích hráčů využil R.-J. Umberger. Hosté opět vedli, tentokrát 2:1. 20 vteřin před koncem krosčekoval Averyho Joni Pitkanen, zamířil na hanbu, ale za 4 vteřiny ho následoval za hákování také Jaromír Jágr.

Do 2. třetiny se tak vstupovalo se 4 hráči na obou stranách. Ve 22. minutě vypálil od modré Geoff Sanderson, Henrik Lundqvist jeho střelu možná trochu podcenil a po zásahu do ramene nebyl skoro 5 minut schopen zvednout se z ledu. Nakonec ale v zápase pokračoval a Tom Renney na lavičce Rangers si nejspíš pořádně oddychnul. Kevin Weekes je totiž mimo hru a k dispozici tak byl do branky na vystřídání pouze Steve Valiquette, který odehrál v NHL pouhopouhých 9 zápasů v kariéře. V této fázi zápasu byl k vidění opravdu hodně málo záživný hokej, čemuž odpovídalo i téměř hrobové ticho v jinak poměrně bouřlivé Madison Square Garden. 30 vteřin před koncem 2. třetiny se odehrálo klasické „nedáš - dostaneš" - Rangers rozjeli útok, z veliké šance nedali, puk se odrazil do pole a Simon Gagne z nájezdu 2 na 1 zvýšil na 3:1 pro Letce.

V úvodu 3. třetiny pak přeci jen v domácí brance došlo ke změně a prostor dostal Steve Valiquette. Ve 43. minutě seděl na trestné Karel Rachůnek a Scottie Upshall ve svém prvním zápase v dresu Flyers zvýšil na 4:1 pro hosty. Následně o chvíli později skolil Petr Průcha rozjetého Dmitrije Afanasenkova, ten měl šanci trestného nájezdu, ale blafák trochu „odfláknul" a i když těsně, přesto minul branku. Domácí ale nesložili zbraně a svoji další přesilovku využili - Jaromír Jágr nahrál přesně na Petra Průchu a ten snížil na 2:4. Ve 46. minutě se na ledě srazili Brendan Shanahan a Mike Knuble - oba o sobě v době kolize očividně nevěděli a zůstali ležet na ledě. Knuble se zvednul s pomocí masérů po 5 minutách a s jejich pomocí odvrávoral do šatny, ale nehybného Shanahana museli naložit na nosítka s fixací hlavy. Po zhruba 10-ti minutách se tak pokračovalo ve hře, ale bylo jasné, že samotný gólový výsledek dnešního duelu se touto událostí dostal trochu mimo hlavní pozornost. V 53. minutě kouzlil v útoku Jaromír Jágr, ale jeho dvou přihrávek nikdo nevyužil. Ihned z protiútoku se opět radovali hosté, když Dmitrij Afanasenkov zvýšil s pomocí po ledě se klouzajícího domácího beka Karla Rachůnka na 5:2. V 56. minutě Jágr opět nahrával, ale Mikael Nylander minul z větší části prázdnou branku. 3 minuty před koncem se strhla bitka mezi Wardem a Picardem, ale v této fázi už se zápas více-méně dohrával. Přesně 61 vteřin před koncem zápasu obehrál Matt Cullen těžkopádného Hatchera a snížil na 3:5. Domácí odvolali gólmana, ale Jágr svoje 2 střelecké pokusy zamířil přímo do hostujícího gólmana Niittymakiho. Zápas tak skončil překvapivě leč zaslouženě prohrou Rangers v poměru 3:5.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události