Hokej

Pittsburgh se štěstím přehrál Washington 3:2

Souboj, ve kterém se očekávalo, že bude hrát prim nastupující mládí, se hrál bez branek pouze do 6. minuty - domácí v té době měli výhodu přesilové hry a veterán Mark Recchi otevřel skóre zápasu.

Tento stav ale vydržel pouze do 8. minuty - na modré napřáhnul Jeff Schultz, Richard Zedník před brankou tečoval a Caps vyrovnali na 1:1. V 9. minutě vytěsnil domácí gólman Jocelyn Thibault jedovku Alexe Sjomina a následnou dorážku Brookse Laicha. Ve 13. minutě hráli Tučňáci další přesilovku, Crosby skvěle nahrál před branku a Mark Recchi v pádu bruslí trefil pouze tyčku branky Brenta Johnsona.

Také ve 2. třetině byla hra poměrně vyrovnaná a postupem času začalo tempo pomaloučku narůstat, ovšem oba gólmani působili hodně jistým dojmem a už už se zdálo, že se v této části hry žádná střela neujme. S tím ale nesouhlasil Jevgenij Malkin, který ve 40. minutě z těžkého úhlu dostal Penguins do vedení 2:1. Ihned po buly mohl odpovědět Brooks Laich, ale poskakující kotouč nedokázal zkrotit a gólman Thibault ho o něj připravil.

Ve 42. minutě už to bylo o dvě branky - domácí roztočili kolem branky Caps kolotoč a Maxime Talbot z první zvýšil na 3:1. Domácí byli na koni a najednou jich bylo všude na ledě plno. 5 minut před koncem zápasu ujel domácí obraně Alex Semin, byl faulován a z následného trestného nájezdu si sice Thibaulta krásně rozhýbal, ale puk z jeho hole vrátila zpět do pole horní tyčka domácí branky. Přesto se ruský mladík ještě dočkal, když 43 vteřin před koncem zařídil melu před domácí brankou a Matt Pettinger snížil na 2:3 a notně zdramatizoval koncovku tohoto utkání.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události