Vancouver vyhrál v Anaheimemu 3:2 v prodloužení

Zápas dvou top týmů ze Západní konference začal lehčím oťukáváním z obou stran. Brankářská jednička Vancouveru Roberto Luongo usedl na střídačku pouze jako náhradník a mezi tyčemi tak dostal prostor druhý gólman týmu Dany Sabourin.

A o tom, že měl v první desetiminutovce víc práce, svědčí i fakt, že na střely vedli Kačeři 8-0 a na góly 1:0, když v 7. minutě zamířil přesně Tim Brent a svojí první brankou v NHL a otevřel skóre zápasu. Ducks byli dál nebezpečnějším týmem, měli přes minutu přesilovku 5 na 3, svoje šance ale v góly přetavit nedokázali. Naopak mohl 23. vteřin před koncem 1. třetiny vyrovnat Matt Cooke, ale domácí gólman J.-S. Giguere jeho šanci zlikvidoval.

Začátek 2. třetiny se nesl ve znamení snahy Vancouveru vyrovnat a vrátit se do zápasu. Kosatkám v jejich snaze napomohla nedisciplinovanost domácích hráčů, protože ve 27. minutě seděli na trestné střelec úvodní branky Tim Brent a spolu s ním také Sean O´Donell. Canucs roztočili přesilovku 5 na 3 a po spolupráci bratří Sedinů vyrovnal Kevin Bieksa. Tempo hry se tímto okamžikem o něco zvýšilo, ale branka ne a ne padnout. Ovšem to se změnilo 7. vteřin před koncem třetiny, když domácí hráli přesilovku a nahrávku Chrise Kunitze na Andy McDonalda srazil za záda vlastního gólmana obránce Willie Mitchell.

Také do poslední třetiny vstoupily hráči Canucks mírně aktivněji než domácí a jejich snaha přinesla ovoce ve 45. minutě, když kapitán Markus Näslund opět vyrovnal. Ve 49. minutě měli domácí Kačeři na hokejkách opět vedoucí branku, ale jejich 3 vyložené šance během několika vteřin žádnou změnu ve skóre nepřinesly. Hra v tomto okamžiku gradovala - útoky se valily jeden za druhým na obě branky a oba gólmani zažívali v této hokejově hodně šťavnaté pětiminutovce opravdu horké chvilky. V dalším průběhu zápasu už branky nepadla a na řadu tak přišlo prodloužení. Po 90-ti vteřinách hry se provinil faulem domácí kapitán Scott Niedermayer a hosté tak měli obrovskou šanci strhnout výhru na svoji stranu. Což se také stalo a Daniel Sedin svojí 26. trefou v sezóně strhnul výhru na stranu Vancouveru.