Fotbal

National otočil vývoj zápasu s Internacionalem

National otočil vývoj zápasu s Internacionalem

V uruguayském Montevideu pokračovala zápasem mezi domácím Nacionalem a Internacionalem z Brazílie druhá fáze skupiny 4 Copa Libertadores. Před solidně zaplněnými ochozy stadionu Central Parque s kapacitou 20 tisíc míst začaly oba celky hodně tvrdě a hlavní rozhodčí Sergio Pezzota z Argentiny musel hru dost často přerušovat.

National (URU) - International (BRA) 3-1
38.min Hidalgo - 72.min Vera, 76.min Delgado, 93.min Martinéz
NACIONAL: Alexis Viera, Pablo Alvarez, Alejandro Rodríguez, Diego Godín, Agustín Viana, Marcelo Broli (Jorge Martínez, 41.min), Marco Vanzini (Marcelo Sosa, 64.min), Javier Delgado, Marcelo Tejera (Gonzalo Castro, 64.min), Andrés Márquez, Diego Vera.

INTERNACIONAL: Clemer, Granja, Ediglé, Rafael Santos, Martín Hidalgo, Edinho, Wellington Monteiro, Adriano (Michel, 80.min), Alex (Perdigao, 76.min), Iarley, Luiz Adriano (Fernandao, 64.min).

 

Jako první se prosadil domácí National. Po čtvrthodině hry se dostal do slibné střelecké pozice útočník Diego Vera, ale zkušený 38-letý veterán Clemer se nedal zaskočit. O 6 minut později vyřešil gólman Internacionalu včasným vyběhnutím i rychlý průnik Marqueze.

Brazilský celek se snažil o kombinační hru, ale jeho úsilí brzdila nepřesnost jeho přihrávek. National v prvním poločase dobře bránil a vyrážel k rychlým protiútokům. Jeden z nich zakončil v 28. minutě tvrdou střelou Marcelo Tejera. Přestože měla jeho rána potřebnou razanci, mířila přímo doprostřed branky, a Clemer ji s přehledem vytlačil na roh.

Loňský vítěz Poháru Osvoboditelů nakonec udělil domácím lekci z efektivity. V 38. minutě rozehrál Alex trestný kop z levé strany, obrana Nationalu jeho přízemní centr odvrátila, ale peruánský obránce ve službách Internacionalu Martín Hidalgo dobře mířenou střelou po zemi dostal svůj celek do vedení.

Úvod druhého poločasu měl odlišný scénář. National začal aktivněji a hned od první minuty se nastěhoval na útočnou polovinu. V 50. minutě našel tvůrce hry domácích Tejera aktivního Márqueze, ale jeho pokus v brance neskončil.

Internacional se soustředil na bránění svého náskoku, ale každou příležitost využíval na rychlé brejky. V 61. minutě unikal po levé straně rychlý Iarley, domácí obránce Alejandro Rodríguez ho zastavil pouze za cenu faulu. A jelikož už měl na svém kontě žlutou kartu, musel předčasně odejít do kabin. Internacional početní výhodu využíval a s přibývajícím časem si získával stále výraznější územní převahu.

Ale v 70.minutě přišel nečekaný obrat. Vera nejprve využil nerozumění brazilských obránců a vyrovnal. O dvě minuty později se srovnal i počet hráčů na hřišti. Hlavní rozhodčí přísně posoudil obranný zákrok Wellingtona a ten musel z hrací plochy odejít.

V 75. minutě se zrodil nejkrásnější okamžik celého zápasu. Domácí záložník Javier Delgado vypálil z trestného kopu nechytatelnou střelu z 30 metrů a ta se zastavila až v hostující brance, 2:1 pro National.

Trenér Internacionalu Abel Braga reagoval na nepříznivý stav střídáním. Ale čerství hráči potřebnou změnu nepřinesli. Nationalu narostla po vedoucí brance křídla a v nastavení svoje překvapivé vítězství potvrdil gólem Martineze po akci Very.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události