Buffalo - Ottawa: přestřelka i hromadná bitka

Souboj dvou top týmů ze Severovýchodní divize začal poměrně opatrně a oba celky jakoby čekaly, s čím přijde ten druhý. Víc vzruchu tak přinesla hlavně dvě s malým odstupem po sobě jdoucí vyloučení domácího Nathana Paetsche.

A právě v tom druhém otevřel skóre hostující kapitán Daniel Alfredsson. To se stalo v 11. minutě. Domácí Buffalo tato branka trochu zaskočila. Ve 12. minutě přišlo zaváhání hráčů Sabres při rozehrávce ve středním pásmu, k puku se dostal Dany Heatley a Senátoři vedli 2:0. To už ovšem Šavle probudilo a v 18. minutě Chris Drury po zmatku před hostujícím gólmanem Emerym snížil na 1:2.

2. třetina začala ve znamení náporu hráčů Sabres, kteří si dozajista uvědomovali, že stejně vláčný hokej jako v úvodu zápasu by se jim opět nemusel vyplatit. Ve 22. minutě tak vyrovnal Tomas Vanek šikovnou tečí na 2:2. Ovšem to nebylo vše. Úspěšný střelec zůstal na ledě a za 16 vteřin dokonale otočil průběh zápasu, když poslal Buffalo do vedení 3:2 a HSBC aréna vybuchla nadšením. Bohužel za malou chvíli přišel nehezký faul Chrise Neila na Chrise Druryho a ten s krvácející tváří zamířil do šatny. Pomsta hráčů Buffala na sebe nedala dlouho čekal - ihned po buly se na sebe vrhli všichni hráči na ledě včetně obou gólmanů Birona a Emeryho a dobrých 15 minut se neohrálo. Určitě by v tu chvíli bylo zajímavé slyšet, co na sebe skoro minutu na vzdálenost necelých 2 metrů křičeli také oba hlavní trenéři Lindy Ruff a Brian Murray. Do obou branek pak nastoupili Ryan Miller a Martin Gerber a Ottawa hrála 2 minuty přesilovku 5 na 3. Tu sice nevyužila, ale po jejím skončení pokračovala přesilovka 5 na 4. V té už Danny Heatley mohutné obléhání domácí branky přetavil ve vyrovnávací branku. V polovině zápasu se tak za stavu 3:3 znovu začínalo. Přišla však 38. minuta a Clark MacArthur dorážkou vlastní střely za záda zmateného Martina Gerbera svojí 1. brankou v NHL dostal Sabres opět do vedení 4:3.

Na začátku 3. třetiny dohrávalo Buffalo přesilovku z konce předchozí třetiny, ale z tohoto mráčku nezapršelo. Ve 43. minutě odešli na trestnou za vzájemný střet Derek Roy a Jason Spezza a domácí celek z menšího počtu hráčů na ledě vytěžil další branku, jejím autorem byl ve 44. minutě Dmitrij Kalinin. Ve 46. minutě nastřelil Joe Corvo při přesilovce Ottawy pouze horní tyčku Millerovy branky, ale o chvíli později přeci jen Wade Redden takovou docela zvláštní střelou snížil na 4:5 z pohledu Senators. Hosté byli v této fázi zápasu aktivnější a ve 49. minutě Mike Fisher opět vyrovnal, tentokrát na 5:5. Obě mužstva měla poté ještě po jedné přesilovce, ale skóre už v základní hrací době neměnilo, i když 55 vteřin před koncem nastřelil domácí bek Henrik Tallinder tyčku Gerberovy branky. V polovině prodloužení odešel na trestnou hodně přísně vyloučený domácí kapitán Daniel Briere a využít přesilovku se snažila čtveřice v čele s hostujícím kapitánem Danielem Alfredssonem. Branka ale nakonec nepadla a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. A tam byl jediným úspěšným střelcem Drew Stafford, který tak rozhodl o výhře Buffala 6:5.

Statistika čtvrtečních zápasů NHL:

Buffalo - Ottawa 6:5 po sam. nájezdech (1:2, 3:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 24. a 24. Vanek, 18. Drury, 39. MacArthur, 44. Kalinin, rozhodující sam. nájezd D. Stafford - 13. a 29. Heatley (na druhou Meszároš), 12. Alfredsson, 47. Spezza, 49. Fisher. Střely na branku: 32:43. Diváci: 18.690.

New York Rangers - New Jersey 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 2. Marcel Hossa, 30. Průcha - 34. Rafalski, 53. Parise, rozhodující sam. nájezd Langenbrunner. Střely na branku: 30:26. Diváci: 18.200.

Carolina - Philadelphia 3:2 v prodloužení (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 14. Brind'Amour, 19. Ladd, 61. Wesley - 31. Afanasenkov, 56. Picard. Střely na branku: 30:35. Diváci: 14.533.

Atlanta - Tampa Bay 4:5 v prodloužení (1:0, 2:3, 1:1 - 0:1)
Branky: 3. Steve McCarthy (Marián Hossa), 28. Belanger, 34. Boulton, 41. Marián Hossa - 32. B. Richards, 34. Perrin, 36. Lecavalier, 43. A. Roy, 64. St. Louis. Střely na branku: 28:29. Diváci: 16.032.

Columbus - Edmonton 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 3. a 43. Horcoff, 9. Smyth, 26. Šmíd. Střely na branku: 28:28. Diváci: 15.541.

Florida - Pittsburgh 1:2 v prodloužení (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 38. Kolník - 17. J. Staal, 63. C. Armstrong. Střely na branku: 33:41. Diváci: 17.102.

Nashville - Montreal 5:6 po sam. nájezdech (3:2, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 2. Sullivan, 4. Weber, 14. Hartnell, 23. Dumont, 46. Legwand - 11. Ryder, 17. Streit, 33. Garth Murray, 45. Perežogin, 60. Samsonov, rozhodující sam. nájezd S. Koivu. Jaroslav Halák odchytal za Montreal 64 minut, z 31 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 83,9 procenta. Střely na branku: 31:27. Diváci: 15.808.

Chicago - San Jose 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 10. J. Thornton, 25. Cheechoo. Střely na branku: 21:23. Diváci: 10.125.

Colorado - Minnesota 3:4 (0:1, 0:2, 3:1)
Branky: 51. Klee, 54. B. Richardson, 59. Svatoš - 10. Hall, 38. W. Smith, 39. T. White (Gáborík), 58. M. Koivu. Peter Budaj odchytal za Colorado 59 minut, z 23 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 82,6 procenta. Střely na branku: 31:23. Diváci: 18.007.

Phoenix - Calgary 3:2 v prodloužení (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 38. Saprykin, 56. Reinprecht, 61. Doan - 15. Tanguay, 49. Yelle. Střely na branku: 22:31. Diváci: 15.805.

New York Islanders - Toronto 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 40. a 54. T. Hunter, rozhodující sam. nájezd R. Robitaille - 32. Stajan, 34. Ponikarovskij. Střely na branku: 30:29. Diváci: 11.759.

Los Angeles - Vancouver 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 10. Zeiler, 35. Višňovský - 17. B. Morrison, 22. Linden, 57. Bieksa. Střely na branku: 33:30. Diváci: 17.737.