Hokej

Islanders po boji zdolali Montreal těsně 3:2

Utkání začalo v poměrně ostrém tempu a domácí dávali jasně najevo, že body potřebují jako sůl a doma se o ně nebudou chtít nechat připravit. A na gól se opravdu nečekalo dlouho - končila 3. minuta a slovenský gólman Montrealu Jaroslav Halák tahal puk ze své sítě, když přesně zamířil Jeff Tambellini a Ostrované vedli 1:0.

 V 10. minutě putoval na trestnou domácí kapitán Brendan Witt a v přesilovce Habs měli oba celky po velké šanci - nejprve ujela v oslabení dvojice Ostrovanů a Viktor Kozlov vyzkoušel Haláka, pak měl naopak šanci Mikael Ryder, ale domácí gólman DiPietro byl také ve střehu. Ve 14. minutě seděla na trestné dvojice domácích hráčů Sean Hill - Brendan Witt a Sheldon Souray výhody dvou mužů v poli využil ke vstřelení vyrovnávací branky. Na konci 16. minuty rozjeli hráči Islanders poměrně nenápadnou akci, kterou zakončil bekhendovou střelou Jason Blake a Jaroslav Hylák se musel červenat, protože kotouč skončil za jeho zády. 34 vteřin před koncem třetiny měl šanci na vyrovnání Mikael Ryder, ale DiPietro jeho dělovku zneškodnil.

Nejhezčí akce druhé třetiny přišla ve 28. minutě - dva domácí hráči se řítili na jednoho obránce Habs, Aaron Asham skvěle vypálil, ale Jaroslav Hylák nejhezčím zákrokem zápasu zachránil skoro tutový gól. Ve 32. minutě už domácí vedli 3:1. Zasloužil se o to svojí první brankou v NHL domácí útočník Frans Nielsen, který se neuspěchal, v poklidu se zbavil 3 hostujících hráčů a Jaroslav Halák neměl nejmenší šanci s jeho přesnou střelou cokoli udělat. Nutno podotknout, že v této části hry měli Ostrované znatelně více ze hry a Halák tak měl dostatek prostoru ukázat, co všechno v něm vězí.

Do poslední třetiny vstoupili hráči Montrealu s očividnou snahou o zkorigování stavu. Rick DiPietro v domácí brance ale veškerou jejich snahu hatil. To však přestalo platit hned ve 44. minutě, když útočnou snahu proměnil v branku Chris Higgins a Habs tak byli rázem zpět ve hře. Také domácím fanouškům došlo, že jejich celku by se hra pouze „na údržbu" nemusela vyplatit a tak je bylo v hale hodně slyšet, když hnali své hráče do útoku. A že bylo na co koukat - oba týmy měly svoje šance a ani jeden z gólmanů si na nudu rozhodně stěžovat nemohl. V závěru zápas gradoval, ale ani jeden se soupeřů už neskóroval a Islanders tak doma v Nassau Colliseum vybojovali všechny body po těsné výhře 3:2.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události