Hokej

Dallas vyhrál v Tampě Bay 2:1 po prodloužení

Hosté z Dallasu hned od začátku ukazovali, že to s nimi Blesky nebudou mít v St. Pete Times Fóru vůbec jednoduché - na dlouhou chvíli se v úvodu usadili v domácí obranné třetině a jejich tlak vyvrcholil vyloučením Vincenta Lecavaliera.

 Početní výhodu ale hráči Stars v branku proměnit nedokázali. Hra se poté trochu rozmělnila, oby týmy si hlavně hlídaly zadní vrátka a největší šance 1. třetina tak přišla až ve 14. minutě. To mohl otevřít skóre domácí ostrostřelec Lecavalier, ale tváří v tvář Marty Turcovi neuspěl.

Do 2. třetiny vstoupili pro změnu aktivněji hráči Bolts, kteří se usadily před Marty Turcem na delší dobu a také jejich tlak vyústil v početní výhodu, a to dokonce dvojnásobnou. Na hanbu totiž usedli současně Loui Eriksson a Stephane Robidas, ovšem přesilovková formace Blesků svoji šanci promarnila, když hrála bez nápadů a hlavně neustále stylem „vše na Lecavaliera nebo St. Louise". První branky se tak diváci dočkali až v polovině zápasu, ovšem k jejich pramalé radosti zdvihli ruce nad hlavu hostující hráči - Dallas hrál přesilovku a přesnou trefou ji zužitkoval veterán Jere Lehtinen. Ve 34. minutě po střele Philippa Bouchera zachránila domácího gólmana Lundqvista tyčka, o necelou minutu později zvonila konstrukce za jeho zády podruhé - tentokrát měl smůlu hostující útočník Ladislav Nagy. Domácí se dočkali vyrovnání 18,5 vteřiny před koncem druhé třetiny - Brad Richards při přesilovce Dallasu vypíchnul puk, Marty Turco si povyjel, ale domácí útočník povedeným blafákem vyrovnal v oslabení gólem do šatny na 1:1. Tuto část hry vyhrály Blesky na střely 10-3.

Do poslední třetiny vstoupili hráči Stars dohrávanou přesilovkou z konce 2. třetiny, ale domácí hráči se celkem v poklidu ubránili. Ve 47. minutě už počtvrté v zápase zvonila tyčka brankové konstrukce - tentokrát chyběly milimetry střele z hole hostujícího Erika Lindrose. V této fázi se hrál nejlepší hokej jinak vlažnějšího zápasu a oba gólmani měli práce až až, když se hra valila nahoru dolů a hrálo se hodně dlouho bez přerušení hry. Ovšem i když se střílelo jak u Verdunu, bylo stále více jasné, že kdo dá další branku, bude opravdu hodně blízko k tomu vyhrát tento zápas. Poslední třetinu vyhrál na střely Dallas 12-4, ale na skóre 1:1 to nic nezměnilo a tak se prodlužovalo. Ovšem pouze necelých 90 vteřin - Mike Ribeiro za brankou zamíchal puk, skvěle nahrál na najetého Ladislava Nagyho a Dallas tak vyhrál 2:1 po prodloužení.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události