Fotbal

Alex Ferguson povede United ještě dva roky

Alex Ferguson povede United ještě dva roky

Sir Alex Ferguson je pro fanoušky Manchesteru United legendou. Možná na prstech jedné ruky byste spočítali všechny příznivce Red Devils, kteří by si jeho odchod přáli. Pětašedesátiletý manažer ale rozhodně nehodlá po sezoně končit. Prohlásil, že na lavičce United vydrží ještě dva roky.

A proč by taky končit měl, když se mu v letošní sezoně nesmírně daří a krůček po krůčku míří po dlouhé době k titulu Premiership. Už před pěti lety naznačil, že by mohl Old Trafford nadobro opustit. Z ničeho nic ale své rozhodnutí změnil.

Od té doby s nikým oficiálně na podobné téma nehovořil a v médiích kolovaly jen zvěsti. Spekulace o jeho odchodu se objevily i před pár měsíci, neboť má v Manchesteru United jednoletý kontrakt. Ferguson nepodložené informace včas utnul a prohlásil, že chce setrvat na lavičce United ještě dva roky.

„Jestli opustím Old Trafford? V žádném případě ne. Alespoň dva roky ještě ne. Jistě víte, že jsem svůj odchod oznámil už v roce 2002, a pak jsem toho hodně litoval. Důchod může počkat," řekl Alex Ferguson, kterého by za pár let mohl nahradit třeba Marcello Lippi. „Mnoho klubů by si přálo, aby je trénoval právě on. Je to skvělý kouč," podotkl.

Ferguson: Fotbal potřebuje video

Alex Ferguson vyslovil přání v podobě videorozhodčího po finále Carling Cupu mezi Arsenalem a Chelsea. Dojem z utkání není nijak pozitivní. Nejprve Diaby kopl do hlavy Terryho, jenže penalta se nekopala, poté se strhla bitka. Sudí museli dát na intuici, která mnohdy nevyjde. Proto se třeba stalo, že byl nesprávně vyloučen Adebayor.

„Fotbal tu technologii potřebuje. Můj vnuk už používá počítač, zatímco FIFA je několik let pozadu," míní manažer ManU. „Stačí si vzpomenout na moment z finále světového šampionátu, co se stalo mezi Zidanem a Materazzim. A nyní se něco podobného přihodilo v Carling Cupu," uzavřel.

Videorozhodčí je velmi ožehavé téma. Diskuze však ohledně videotechnologie sílí a v následujících letech by se pro začátek mohla nainstalovat kamera alespoň do branky, která by při sporné situaci vyřešila drama: jestli ten míč za brankovou čárou opravdu byl...

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události