Hokej

Vancouver zdolal Phoenix po boji těsně 4:3

Domácí Vancouver do tohoto zápasu vstoupil jako lídr Severozápadní divize a hned od úvodní buly dával najevo, že by všechny body měly zůstat doma, protože souboj o čelo této divize ještě zdaleka není rozhodnutý.

 Po 10-ti minutách hry to bylo pro Kosatky na střely 4-0 a na góly 1:0, když přesilovku využil Daniel Sedin a svojí 28. brankou v sezóně poslal domácí tým do vedení. Ovšem v 11. minutě se štěstěna přiklonila na stranu hostujících hráčů - puk nahozený při přesilovce Phoenixu Shanem Doanem podél mantinelu se kolem Roberta Luonga, který na něj číhal u hrazení za brankou, neočekávaně odrazil zpět do pole a Bill Thomas svojí první letošní trefou srovnal do prázdné domácí klece na 1:1. Tento úspěch hosty povzbudil a domácí zchladil a hra byla v těchto momentech docela vyrovnaná. V posledních 30-ti vteřinách měli Canucks 2 velké šance, ale Taylor Pyatt s Mattem Cookem na Curtise Josepha nevyzráli.

Do 2. třetiny vstoupili aktivněji hostující Kojoti, ale největší šanci měl Vancouver - ve 26. minutě dobře vypálil Matt Cooke, gólman Joseph se nestíhal přesunout, ale zachránila ho horní tyčka, od které se puk odrazil zpět do pole. Ovšem o 2 minuty později už Kosatky opět vedly - Jeff Cowan při vlastním oslabení ujel z půlky hřiště sám a přesnou střelou nad Josephovu lapačku rozjásal diváky podruhé. Také pro něho to byla první letošní trefa. Ale ani tento stav netrval dlouho - o 66 vteřin později hráli hosté přesilovku a Bill Thomas svojí druhou brankou v zápase opět srovnal, tentokrát na 2:2. Za zmínku stojí fakt, že všechny 4 branky padly při nestejném počtu hráčů na ledě.

Ve 3. třetině byly odehrány necelé 3 minuty a Shane Doan poslal hosty do vedení 3:2, když celé akci předcházelo zaváhání domácího obránce Kevina Bieksy. Kapitán Phoenixu měl další obrovskou šanci o minutu později, když si domácí gólman Luongo hodně povyjel, ale prázdnou branku netrefil zásluhou dobře se vracejícího Brenta Sopela, který jeho střelu tečoval mimo branku. Ale i potřetí přišlo vyrovnání poměrně brzy - střílel Daniel Sedin, nahrával Henrik Sedin a domácí tak poměrně rychle využili svoji další přesilovou hru. V 56. minutě dostal Vancouver opět do vedení kapitán Markus Näslund a nutno dodat že po zásluze, protože modrých dresů bylo v této fázi zápasu všude na ledě plno a domácí tým byl na ledě celkem jasným králem. Hosté minutu před koncem odvolali z branky gólmana Josepha, ale ke zkorigování výsledku už se nedostali. Celkem zajímavý a bojovný zápas tak skončil těsnou výhrou Vancouveru v poměru 4:3.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události