Fotbal

Porazí Liverpool Manchester United?

Stadion Liverpoolu Anfield Road bude v sobotu odpoledne hostit jedno z největších a nejdůležitějších utkání letošní sezóny mezi domácími FC Liverpool a Manchesterem United, které odstartuje v 13:45 našeho času hvizd hlavního sudího Martina Atkinsona.

Tým manažera Rafaela Beniteze je v tabulce třetí s výraznou ztrátou na čelo tabulky a myšlenka boje o titul se pro něj pohybuje spíše v teoretických rovinách. Ale podle prohlášení kapitána Stevena Gerrarda se jeho celek v žádném případě nevzdává. Reálně půjde LFC o zisk druhé pozice - výhody přímého postupu do Champions League a především skalp věčného rivala, který vyhrál první vzájemné utkání 2:0. Red Devils mají momentálně, pro LFC, nepřijatelný náskok 16-ti bodů. Z těchto indicií se dá usoudit, že motivace hráčům Liverpoolu určitě chybět nebude, i když to si většina fanoušků myslela i před zápasem na Old Trafford. Tam se ale Liverpoolu herně vůbec nedařilo.  Většina odborníků byla překvapena i odevzdaností, kterou se liverpoolský tým po většinu utkání prezentoval. To v obdobných zápasech nebývá zvykem. Přičítalo se to mentalitě španělských hráčů, kteří možná nemají tak silný vztah k Premier League a k anglickým tradicím...Manchester United je v současnosti klubem, který v Premiership výrazně převyšuje konkurenty v boji o titul, a dominuje celé soutěži.  Svědčí o tom postavení v tabulce a také spousta drobnějších primátů v individuálních i týmových statistikách. Ovšem v poslední době vyvstávají menší potíže s herní stránkou, ale ty se na výsledcích  týmu z Old Trafford zatím neprojevily. Sir Alex Ferguson se musí při sobotním zápase obejít pouze bez Ole Gunnara Solskjaera a Darrena Fletchera, kteří si odnesli nějaké šrámy ze zápasu FA Cupu s Readingem, a tak může nasadit to nejsilnější, co má v současné době k dispozici.

Jak bylo řečeno, Liverpoolu by motivace chybět neměla , ale u Devils to platí dvojnásob. Po čtyřech letech jsou blízko k titulu a případné vítězství na Anfield Road by je mohlo dostat na dosah vysněného cíle.

 

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události