Hokej

NY Rangers zdolali St. Louis 3:2 na nájezdy

Zápas dvou celků, které ve svých konferencích okupovaly před zápasem shodně 11. příčku, začal pro domácí Rangers poměrně nešťastně.

 Uběhlo totiž pouhých 95 vteřin a domácí gólman Steve Valiquette, který nastoupil do domácí klece kvůli zranění Kevina Weekese i Henrika Lundqvista, hned po první střele na branku lovil puk ze své sítě. Přesným střelcem byl Brad Boyes a Blues tak vedli 1:0. Vyrovnat mohl z úniku v 9. minutě Sean Avery, ale tísněn nedokázal hostujícího gólmana Curtise Sanforda překonat. V 17. minutě šli hosté do vedení 2:0, když před brankou Jezdců roztočili solidní kolotoč, který gólově zakončil český útočník Radek Dvořák. Touto trefou tak po 15-ti zápasech protrhnul střeleckou smůlu.

2. třetina začala ze strany domácích hráčů hodně ostře - hned po úvodní buly ujel a pálil těsně vedle Jaromír Jágr, akce pokračovala, elitní řada Rangers si celkem slušně rozebrala hostující obranu, ale Mikael Nylander ukázal, že je možné ze 3 metrů minout prázdnou branku. Hosté hráli s vědomím dvoubrankového vedení poměrně v pohodě, dobře bruslili a Jezdci se jen těžko přetěžko dokázali dostávat do nějakých příležitostí. Ve 36. minutě se na chvilku zdálo, že se Rangers dostali zpět do hry, bohužel pro ně ale Matt Cullen dostal puk za Sanfordova záda efektní patičkou a po konzultaci s videorozhodčím branka po právu uznána nebyla. Ve 38. minutě nastřelil Michael Rozsíval horní tyčku a puk se odrazil zpět do hry těsně před brankovou čarou, takže zakletí Sanfordovy branky trvalo pro hráče Rangers dál.

3. třetina probíhala ve stejném stylu jako předchozí dvě části hry - Jezdci tlačili, Bluesmani v poklidu bránili, sem tam vyrazili do nebezpečného protiútoku a pomalu to začínalo vypadat, že se všichni aktéři na ledě jaksi uspokojili s daným stavem. Ovšem přišla 52. minuta a za faul na Petra Průchu šel pykat na trestnou hostující Christian Backman. Rangers se vytáhli - početní výhodu využili hned po 8 vteřinách a jméno střelce znělo Karel Rachůnek. Domácím narostla křídla a jejich snaha přinesla ovoce - do konce 3. třetiny chybělo 2:52 a Sean Avery rozjásal Madison Square Garden, když jeho teč znamenala vyrovnání na 2:2. V základní hrací době už se stav nezměnil a na řadu tak přišlo prodloužení. V něm po 55-ti vteřinách skvěle objel hostující branku Jaromír Jágr, nádherně naservíroval před téměř prázdnou klec na hůl Mikaela Nylandera, ale ten spálil další tutovku - v dnešním zápase netrefil poloprázdnou branku už podruhé. Stav se ale v prodloužení nezměnil a na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich se trefilo několik borců - včetně Jaromíra Jágra - ale nakonec se radovali domácí, když za hosty musel proměnit Glen Metropilit, ale Steve Valiquette - který byl následně vyhlášen hráčem zápasu - jeho pokus kryl.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události