Hokej

San Jose dokázalo zvítězit na ledě Dallasu 4:0

V zápase dvou rivalů z Pacifické divize měli lepší letošní vzájemnou bilanci domácí Stars, kteří zatím vyhráli 5 ze sedmi soubojů. Hostující Sharks si tento fakt zřejmě dost jasně uvědomovali a tak se do domácího celku hned od úvodního hvizdu pěkně zakousli.

 A jejich aktivita přinesla první změnu ve skóre už ve 3. minutě - to nachytal domácího gólmana Marty Turca přesnou střelou z kruhu Curtis Brown. V 6. minutě mohl vyrovnat Mike Ribeiro, ale Jevgenij Nabokov se stihnul přesunout napříč celou brankou a uchránil čistý štít. Jinak gólmani zase až tak moc v permanenci nebyli - za 13 minut byl poměr střel 3-1 pro Dallas a to opravdu žádnou velkou kanonádou nazvat nelze. Dá se vlastně konstatovat, že Marty Turco si v 1. třetině tohoto zatím hodně defenzivního zápasu nesáhnul na puk, protože ten jeden jediný střelecký pokus Žraloků skončil za jeho zády a v kolonce „střely" bylo po 20-ti minutách zapsáno 7-1 pro Dallas.

Žraloci do 2. třetiny trochu zabrali, začali vyhrávat osobní souboje a hokej začal působit tak trochu víc hokejově. Ovšem průběh zápasu ukazoval, že domácí hrají, ale góly střílejí hosté - ve 32. minutě Ryane Clowe dorazil za Turcova záda jím vyražený puk a hosté vedli 2:0. Ve 36. minutě už to byla pro hráče Dallasu opravdu studená sprcha - Jonathan Cheechoo objel branku, nahrál zblízka do brankoviště a Joe Pavelski dorazil na 3:0 pro San Jose. O několik chvil později si to rozdali v souboji bez rukavic Mark Bell a Krys Barch (opravdu psáno s „y"), což byl zřejmě tah domácího trenéra Dava Tippetta ve snaze trochu změnit kurz zápasu, který se pro mužstvo Stars vyvíjel diametrálně odlišně, než si určitě domácí hráči představovali. Několik málo vteřin před koncem druhé části hry ještě zcela volný Ryane Clowe tečoval puk těsně vedle domácí branky.

Na konci 42. minuty odešel na 2+2 minuty na trestnou střelec první branky zápasu Curtis Brown, který zranil holí v obličeji domácího Jussi Jokinena, ovšem hráči Stars dokázali vytěžit z této početní výhody pouze nastřelenou tyčku branky Jebgenije Nabokova. Ovšem zvuk tyčky zazvonil i v uších Marty Turca, když ho konstrukce jeho branky zachránila v 52. minutě při střeleckém pokusu Steva Berniera. 1 minutu a 43 vteřin před koncem zápasu pojistili Žraloci svoji výhru další brankou, podruhé v zápase se trefil Joe Pavelski. Na závěr se tak dá konstatovat, že San Jose vyhrálo v Dallasu sice mírně překvapivě, ale díky lekci z produktivity rozhodně zaslouženě.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události