Blanco režíroval výhru Américy

Mexická América hostila ve čtvrtek ráno našeho času na aztéckém stadionu v Mexico City ve třetím kole skupiny 1 Copa Libertadores celek Banfieldu z Argentiny. Domácí začali svižně. Režisér jejich hry, jeden z nejznámějších současných fotbalistů Mexika Cuauhtémoc Blanco vypálil v 5. minutě z hranice šestnáctky, ale jeho střela proletěla těsně nad brankou Banfieldu.

Blanco se zapsal do paměti fotbalových fanoušků na světovém šampionátu v Jižní Koreji a Japonsku, kdy s míčem mezi kotníky proskakoval mezi bránícími protihráči. Tento kousek podle internetového serveru předvádí neustále, ale my jsme se ho tentokrát nedočkali.
33-letý záložník byl u většiny akcí domácího celku. Ve 12. minutě perfektně našel Salvatora Cabaňase. Domácí rychlík se řítil z levé strany na brankáře Lucchetiho, ale ten s pomocí tyče zachránil.
Lépe se vedlo Oscarovi Rojasovi o 9 minut později. Po obléhání hostující branky si naběhl na centr z pravé stany a dostal Américu do vedení.
Ve 23. minutě se zrodila krásná kombinační akce domácího týmu. Blanco uvolnil patičkou střelce prvního gólu Rojase. 32-letý krajní obránce poslal do pokutového území  centr, který přesně zakončil Cabaňas. 2-0 pro Américu.
Banfield se dostal do první gólové příležitosti až po půlhodině hry. Pomohla mu k tomu chyba domácí brankáře Guillerma Ochoi. Přesně ve 32. minutě podběhl centrovanou přihrávku. Na tu vyskočil Pages, ale jeho hlavička v brance neskončila.
América pokračovala v sympatickém výkonu i ve zbytku prvního poločasu. Ve 43. minutě rozvlnil síť Luckettiho branky Ismael Rodríguez. V tomto případě zastavil radost domácích fotbalistů praporek pomezního rozhodčího.
Úvod druhých 45 minut začal opět ve znamení útočné aktivity Américy. Ve 48. minutě se rozběhl s míčem Blanco. Jeho přihrávka se dostala k paraguayskému forvardovi Cabaňasovi. Ten dlouho s míčem neotálel a přízemní střelou vyzrál na Luckettiho.
O 3 minuty později to bylo už 4-0. Mladíček Mosqueda se dobře zorientoval a chytrým lobem z pravé strany přehodil hostujícího brankáře. Svůj úspěch si náležitě oslavil. Fanoušky Americy zdravil pomocí telefonu, který představovala jeho kopačka.
Mexický celek potom polevil. Hráči Banfieldu se začali stále častěji dostávat na útočnou polovinu, ale recept na dobře fungující obranu Americy nenašli.
Konečný výsledek 4:0 pro Américu.