Motorsport

Sledujte Velkou cenu Austrálie v TV

Sledujte Velkou cenu Austrálie v TV

Formule 1 je za dveřmi. První letošní Grand Prix Austrálie vám přináší TV NOVA a Galaxie Sport. 17. března ráno ve 03:55 sledujte na Galaxii Sport přímý přenos kvalifikace a o den později na TV NOVA ve stejný čas přímý přenos samotného závodu.

Prostředníctvím obrazovek TV NOVA a Galaxie Sport můžete být svědky první letošní bitvy o mistrovský titul.

Formule 1 v TV

17.3.2007 ráno v 03:55 - Galaxii Sport - kvalifikace - přímý přenos

17.3.2007 v 12:05 - Galaxie Sport - kvalifikace - záznam

18.3.2007 ráno v 03:55 - TV NOVA - závod - přímý přenos

18.3.2007 ve 14:00 - TV NOVA - závod - záznam 

 

Mladíci se budou chtít ukázat v dobrém světle, naopak favorité potvrdit svou roli. Nenechte si tedy ujít kvalifikaci ani samotný závod. Vše vám přinášíme v přímém přenosu.

Z historie 

Od roku 1985, kdy se jelo u našich „protinožců" poprvé, až do roku 1995 byla velká cena Austrálie posledním závodem sezóny. Jezdilo se na okruhu Adelaide, kde se v druhé polovině osmdesátých let prali o titul mistra světa takové hvězdy jako Picquet, Mansell či Allan Prost.
Ke konci tohoto období se však začalo jednat o přesunu VC Austrálie na jiný okruh. V roce 1992 byl totiž zvolen premiérem státu Victorie Jeff Kennett. Ten velmi usiloval o přesun závodů do Melbourne. Dohody bylo dosaženo už v roce 1993, avšak ještě další dva závody se konaly na původním okruhu.S trochu nadsázky se dá říct, že na toto rozhodnutí pak „doplatili dva jezdci: Mika Häkkinen a Damon Hill. V roce 1994 totiž v tréninku těžce havaroval Mika Häkkinen, jenž byl následně dlouho v kritickém stavu v nemocnici. V závodě samotném pak Damon Hill přišel o titul mistra světa po kolizi s M. Schumacherem.
V roce 1996 se tedy začalo jezdit na téměř „městském" okruhu Albert Park v Melbourne. Změna se však týkala také pozice VC Austrálie v kalendáři. Nyní, místo aby celý šampionát uzavírala ho naopak otevírala. A to na dalších 10 závodů. Až v loňském roce se toto „pravidlo" porušilo australská motoristická podívaná byla uvedena v kalendáři až jako třetí.

Charakteristika tratě
Okruh samotný má délku 5303 metrů. Jezdci na něm jeho 16 zatáček obkrouží celkem osmapadesátkrát a urazí tak vzdálenost přes 307 km. Držitelem nejrychlejšího času je zde Michael Schumacher. Časomíra se v roce 2004 zastavila po projetí M. Schumachera cílovou rovinkou na hodnotě 1:24.125 sekund.

Minulý rok se radoval Alonso 

Loňský závod byl v mnoha ohledech velice zajímavý. Vyhrál ho nakonec Fernando Alonso na Renaultu o necelé 2 sekundy před Kimi Räikkonenem na McLarenu. Poprvé po třech letech se také stalo, že ani jedno ze dvou Ferrari nedojelo do cíle. Felipe Massa měl kolizi krátce po startu s Nico Rosbergem po níž oba dva odstoupili. Michael Schumacher pak v 32. kole neměl, poté co Safety Car opustil trať, dostatečně zahřáté pneumatiky a nevyšel mu nájezd do cílové rovinky. Přejel obrubník, opřel svůj monopost o bariéru a závod pro něj skončil.

Nyní Alonso i Räikkonen hájí barvy jiných týmů než tomu bylo před rokem. Dokáže španěl, že i McLaren má v současné době rychlý a spolehlivý monopost? Nebo pomůže naopak finskému „Icemanovi" k vítězství jeho nový rudý monopost? Či všechny překvapí Massa nebo někdo z nováčků? Na to všechno naleznete odpověď, budete-li se dívat na TV NOVA a sledovat první letošní závod šampionátu FORMULE 1. Budeme rádi, budete-li s námi při tom!

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události