Hokej

NY Rangers udolali Carolinu až na nájezdy 2:1

Situace před zápasem byla jasná - oba týmy stále mají postupové ambice, oba se pohybují těsně kolem hranice postupu a jsou tak přímými konkurenty v tlačenici na několik málo ještě nepojištěných míst.

A lépe začali domácí Rangers - v 10. minutě dostal na půlící čáře puk na hůl Marek Malík, za modrou vystřelil a sám si ještě dojel k dorážce vlastní střely, na kterou už byl hostující gólman Cam Ward krátký - 1:0. Ve 14. minutě mohl vyrovnat veterán Glen Wesley, ale sám tváří v tvář domácímu brankáři Lundqvistovi svoji šanci neproměnil. Hra byla v této části hry poměrně vyrovnaná, o čemž svědčí i poměr střel na branku: 8 - 8.

Také 2. třetina začala svižně - domácí víc stříleli, ale při vyloučení Petra Průchy si několik šancí vytvořili i hráči Canes. Ovšem další branka padla až v polovině zápasu - Niklas Wallin založil akci, na jímž konci stál Justin Williams a Carolina tak srovnala na 1:1. Pak se ale Cam Ward po srážce s Bradem Isbisterem v brankovišti odebral do šatny a jeho místo v brance zaujal John Graham. V těchto chvílích zápasu tempo gradovalo a mírně navrch měli hráči Hurricanes. Ovšem John Graham se mocně zapotil ve 34. minutě - ne zrovna povedeně rozehrál zpoza branky, k puku se dostal Jed Ortmeyer a jím nastřelený kotouč putoval po ose levá tyčka - horní tyčka - ven z branky. Celá situace byla dlouho posuzována na videu, ale gól to nakonec podle očekávání nebyl. Dál se hrálo ve vysokém tempu a oba gólmani byli v neustálé permanenci.

Hned v úvodu 3. třetiny dostali Jezdci šanci zahrát si v početní výhodě 5 na 4. Šancí si sice vytvořili několik, ale ani jedna střela neskončila za zády Johna Grahama. Ovšem tato přesilovka domácí hráče hodně nabudila a jen Jaromír Jágr s Mikaelem Nylanderem měli oba po několika šancích. Hlavně Jágr s pukem na holi byl v této třetině opravdu smrtelnou hrozbou. Ovšem hosté vyráželi do nebezpečných protiútoků a bylo třeba myslet i na zadní vrátka. 3:16 před koncem třetiny zamířil puk s přičiněním Justina Williamse mimo led a domácí dostali další výhodu přesilové hry. Ovšem po půlminutě zamířil na trestnou za hákování také domácí Mikael Nylander a bylo to 4 na 4. 30 vteřin před koncem ujeli Mat Cullen s Jedem Ortmayerem na jednoho beka hostí, ale prvně jmenovaný sobecky nenahrál a jeho střela skončila blokovaná mimo hrací plochu. Po základní hrací době skončil zápas tedy 1:1 a na řadu přišlo prodloužení. A víc prostoru na ledě přineslo asi i ten nejlepší hokej celého zápasu. 95 vteřin před koncem prodloužení odešel na trestnou opět Mikael Nylander a to byl pro Rangers opravdu hodně málo vhodný moment. Henrik Lungqvist se ocitl v ohni střel, ovšem nerozhodlo se ani v prodloužení a tak se muselo rozhodnout v loterii samostatných nájezdů. Vítěznou trefu zaznamenal k obří radosti zaplněné Madison Square Garden český útočník Jaromír Jágr a Rangers tak vyhráli nakonec 2:1.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události