Fotbal

John Carew je v Anglii spokojen

Uběhly takřka dva měsíce od příchodu Johna Carewa do Villa Parku, ale norský útočník si tento přestup už nemůže vynachválit. Téměř dvoumetrový obr odešel z Lyonu výměnou za českého útočníka Milana Baroše.

"Užívám si Premiership," svěřil se Carew. "Je to fantastická liga, nejlepší na světě a jsem nesmírně rád, že tu můžu hrát. Hraje se tu velice rychlý a agresivní fotbal a taková cesta fotbalu by měla být. Síla a vůle vyhrát, to nesmí chybět a v Anglii to tam je," chválí nejprestižnější ligu světa norský reprezentant.

Než se John Carew připojil k celku Martina O‘Neilla, hrál za nejlepší francouzský celek - Lyon. Jenže v letošní sezóně dostával pramálo šancí. Proto není divu, že si vyhledal nové angažmá. Villa se zbavila Milana Baroše a získala do svých řad tipově jiného útočníka.

"Než jsem přišel, moc jsem toho neodehrál, navíc před Vánoci jsem si přivodil zranění, ale už se cítím mnohem lépe. Je tu skvělý tým a Villa velice dobře pečuje o nové hráče. Jsem moc rád, že jsem součástí tohoto celku. Start se mně podařil, chci se však ještě zlepšit, proto tvrdě makám."

Sedmadvacetiletý kanonýr odehrál už za svou rodnou zem více než padesát utkání, v nichž vstřelil 14 branek. Proslavil se hlavně v dresu španělské Valencie, kam přestoupil z Rosenbergu. Prošel také Itálií (AS Řím) a Tureckem (Besiktas).
Zda se dokáže naplno prosadit v Anglii, ukáže čas.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události