Fotbal

Copa 2007: Vélez Sarsfield porazil obhájce loňského vítězství

Copa 2007: Vélez Sarsfield porazil obhájce loňského vítězství

Úvod utkání čtvrté skupiny Poháru Osvoboditelů mezi argentinským Vélezem Sarsfield a Internacionalem z Brazílie ostře kontrastoval s většinou utkání letošního ročníku Copa Libertadores, které jste mohli sledovat v přímých přenosech Galaxie sport. Na místo opatrného začátku jsme viděli spoustu zajímavých momentů hned od úvodního hvizdu.

Všechno odstartoval už ve 30. vteřině ostrým zákrokem hostující bek Ceará. Jeho šlapák ocenil hlavní rozhodčí Carlos Amarilla z Paraguaje žlutou kartou. Vélez ostrý vstup nezastrašil. Ve druhé minutě se prosadil Castromán, ale zkušený gólman Clemer zachránil. O čtyři minuty později přišla odpověď Internacionalu. Michel si našel dostatek prostoru ke střele, ale ke gólové radosti mu chyběla přesnější muška. Diváci na stadionu Josého Amalfitaniho v Buenos Aires sledovali sympatický výkon obou celků i nadále. V 16. minutě přešel na levé straně přes Índia domácí forward Zárate a řádně protáhl Clemera. Na vyražený míč nejrychleji zareagoval Castromán a dostal Vélez do vedení. Svěřence Ricarda LaVolpeho vedoucí gól neuklidnil a na konci první dvacetiminutovky přidali druhou přesnou trefu do sítě loňského vítěze Copa Libertadores. 19-ti letý mladíček Escudero dostal přihrávku ve středu hrací plochy, dlouho se nerozmýšlel, a namířil si to přímo k brance Internationalu. Šikovnou kličkou obešel Edinha a střelou levačkou trefil pravý dolní růžek svatyně 38-letého Clemera. Ve zbytku první poloviny pokračovali oba celky v pohledné kombinační hře. Více brankových příležitostí si vypracovali hráči brazilského Internacionalu, ale v cestě jim stál výborně chytající domácí kapitán Gaston Sessa.
Po změně stran zasahoval opět jako první brankář Vélezu. Fernandao se dostal až na roh malého pokutového území, ale domácí gólman efektním zákrokem zachránil.
V 54. minutě se vysunul na pravou stranu obránce Vélezu Mariano Uglessich. Jeho nadějnou střelu z halfvoleje zastavil praporek čárového rozhodčího. International měl více ze hry, ale většina jeho útoků narážela na dobře zorganizovanou obranu Vélezu. Brazilský celek ztratil z loňské úspěšné základní jedenáctky sedm hráčů a podle dosavadních výsledků to vypadá, že se s jejich odchody doposud nevyrovnal. Na místo kontaktního gólu přišla třetí branka domácích. V 81.minutě vypálil na konci rychlé akce z ostrého úhlu Escudero a zvýšil na 3-0. Internacional  našel v závěru recept  na Sessu, ale Christianova přesná střela kvůli postavení mimo hru neplatila.   

Konečný výsledek:
Vélez Sarsfield - Internacional 3-0
Vélez Sarsfield: Gastón Sessa; Hernán Pellerano, Mariano Uglessich, Marcelo Bustamante; Mario Méndez, Maxi Pellegrino, Iván Moreno, Fabianesi, Emiliano Papa (75.min Gastón Montero), Damián Escudero; Mauro Zárate (86.min Gustavo Balvorín), Lucas Castromán (67.min Darío Ocampo).
Trenér: Ricardo La Volpe

Internacional: Clémer; Ceará, Indio, Wilson, Martín Hidalgo; Edinho, Maycon, Michel (76.min  Fabián Vargas), Fernandao, Adriano (46.min Alexandre Pato); Iarley (46.min Christian).
Trenér: Abel Braga.

 

 

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události