Hokej

Carolina rozstřílela New Jersey na jeho ledě 7:2

Utkání, ve kterém na domácí straně chyběl český útočník Patrik Eliáš, začalo z obou stran tak trochu opatrně a bylo vidět, že hned od úvodního hvizdu si budou hráči obou celků hlavně hodně dobře hlídat zadní vrátka.

 V 5. minutě tak šli do vedení zásluhou Chada LaRose hráči Huricanes. Jinak hra v této části hry mnoho hokejových momentů nepřinášela - hráči na obou stranách měli problémy se zakládáním akcí, puk jakoby si dělal co chtěl a tak urputnost převládala na hokejovým umem. Poměr střel tak byl po této hokejově slabé části 7 - 3 ve prospěch hostujících Canes.

2. třetina začala ve znamení náporu domácího týmu, ale přidali i hosté a hra se znatelně zrychlila. Ovšem přišla 23. minuta a opět se rozsvítilo červené světlo za domácí brankou - Josef Vašíček vyhrál buly, poslal puk za sebe na modrou na Tima Gleasona, ten vypálil a Josef Vašíček přesně tečoval nad levé Brodeurovo rameno. O minutu a půl později už byli domácí pozadu o 3 branky - Ray Whitney se s ničím nepáral a z první překonal při přečíslení 3 na 2 Martina Brodeura potřetí. Ve 29. minutě tečoval před brankou Rod Brind'Amour puk vypálený od modré a na řadu přišel videorozhodčí, který musel posoudit výšku hole kapitána Hurikánů. A jelikož bylo vše v souladu s pravidly, objevilo se na časomíře 0:4 a pro střelce to byla už 23. přesná trefa v sezóně. To už bylo moc i na zkušeného veterána Martina Brodeura, který svoje místo v brance přepustil Scottu Clemmensenovi. Ovšem v polovině zápasu se konečně dočkali branky i domácí - jejím autorem byl David Clarkson, pro kterého to byl první vstřelený gól v sezóně. Ve 37. minutě se trefil podruhé v zápase Chad LaRose (asistenci si připsal i Josef Vašíček) a druhý celek tabulky Západní konference byl zralý na ručník.

Stejně ospalá - asi jako obě předchozí části hry - byla i 3. třetina. Domácí patří mezi top týmy celé NHL co se defenzívy týká, ale dneska si obrana Ďáblů zřejmě vybrala volno. Ve 38. minutě totiž Scott Walker využil přesilovou hru (přesně 1 vteřinu před jejím koncem) a zvýšil už na 6:1 pro Carolinu. V 53. minutě Tim Gleason přidal další branku a domácí už nemohli působit víc odevzdaně - 1:7. O necelou minutu později se sice trefil domácí Travis Zajac, ale snížení znamenalo opravdu jen kosmetickou úpravu skóre.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události