Fotbal

A teď do boje proti Kypru. Ve středu 17:10 na TV NOVA

Podle odborníků český tým nechal ležet ladem své nejsilnější zbraně a na soupeře tím pádem nestačil. Porážka fotbalistů s Německem byla naprosto zasloužená, soupeř domácí tým předčil ve všech směrech. Pro další boje ve skupině to však podle nich nemá žádný zásadní vliv. Fotbalisté se teď musí soustředit na boj proti Kypru. Nenechte si ujít přímý přenos Česko - Kypr 28.3.2007 v 17:10 na TV NOVA

Do dalších bojů ve skupině se ale sobotní prohra podle expertů příliš výrazně neprojeví. "Sice šlo o tři body a výhra by nás postupu zase o něco přiblížila, ale čekají nás důležitější zápasy: s Kyprem, Walesem,  Irskem a Slovenskem," připomněl Němeček. Fotbalisté mají tedy i po sobotě svůj osud zcela ve svých rukou a nebylo by dobře, aby klesali na mysli.  Také Straka po utkání řekl, že německá lekce přišla v pravý čas. "Kolikrát taková facička pomůže mužstvu, aby se znovu zvedlo a získalo původní pohodu," uzavřel své postřehy muž, který zná dokonale oba fotbalové styly.

Hráči Kypru jsou již v Praze

Netradičně již tři dny před utkáním přiletěl do Prahy středeční soupeř českých fotbalistů v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2008. Přestože v sobotu Kypr prohrál doma se Slovenskem, nepřijeli ani oni do Prahy odevzdat tři body lacino. V koutku duše prý Kypřané dokonce sní o zisku alespoň jednoho bodu. 
Jen co se Němci vzdálili ze stadionu, další soupeř o několik desítek minut později dosedl na ruzyňské letiště. Nejvstřícněji se chovala hlavní kyperská hvězda Janakis Okkas z Olympiakosu Pireus, který ale v sobotním utkání se Slovenskem nenastoupil. 
"Chceme hlavně sehrát dobrý zápas a předvést kvalitní výkon," řekl Okkas. Sebevědomý útočník se českého celku nebojí a věří, že by outsider mohl uhrát příznivý výsledek. "V koutku duše doufám v remízu, to je naše přání, ale bude to nesmírně těžké," věděl. 
Nezvykle brzký přílet vysvětloval snahou o důkladné načerpání sil. "Zápas se Slovenskem nám vzal mnoho sil a nyní si chceme odpočinout a načerpat novou energii, proto jsme přijeli tak brzo. Potřebujeme čas na regeneraci," uvedl Okkas. 
Podle trenéra Angelose Anastasiadise hrálo roli také lepší spojení z Kypru. "Přiletěli jsme přímo z Larnaky. Kdybychom vyrazili později, museli bychom přes Londýn. Takhle je to lepší pro naši přípravu," řekl kouč. 

Zranění a nemoci se nevyhýbají ani Kypru 

Do Prahy přivezl dvacítku hráčů, z nichž někteří mají zdravotní problémy. "Máme zraněné některé klíčové fotbalisty, ale je příliš brzy na to říct, zda budou fit nebo ne. Uvidí se, co řekne doktor," prohlásil Anastasiadis. Chybět mu bude brankář Michael Morphis, který si odpyká trest za vyloučení v zápase proti Slovensku. 
 Kypřané prý bedlivě sledovali hru českého týmu v duelu s Německem. "Soupeř má velmi dobrý tým, skvěle organizovaný. Viděli jsme, jak s Německem sice prohrál, ale to nic neznamená, bude to velice těžké," prohlásil Okkas a pospíchal za spoluhráči do přistaveného autobusu. Ten odvezl Kypřany přímo do Liberce, kde se ve středu utkají s českým týmem.

Brückner už ví co změní

"Svému týmu dál věřím, ale v utkání proti Kypru dojde ke změnám v sestavě." řekl po dnešním tréninku české fotbalové reprezentace její kouč Karel Brückner. Trenér připustil, že hráčům má za sobotní výkon co vyčítat. Zároveň ale znovu ocenil představení Německa, které českým konkurentům uštědřilo první prohru ve skupině a získalo důležité body na cestě za evropským šampionátem. 
Zároveň ale potvrdil, že ve středečním utkání proti Kypru v Liberci sáhne ke změnám v sestavě. Ale již tradičně neřekl, na kolika místech a jakých postech sestavu obmění. "Uděláme změny. Nasadíme hráče, kteří budou mít více sil. S Německem se hrálo podle jeho not, to se musí proti Kypru změnit. Ale teď nebudu konkrétní, nechci se unáhlit," uvedl Brückner, který podle svého zvyku veřejně odmítl hodnotit výkon některých hráčů. 
"Nebylo to jen o Galáskovi ..."    

Vinu na záložníka Tomáše Galáska neházel i když mu zápas nevyšel podle jeho představ a ve středu zálohy jej Michael Ballack s Torstenem Fringsem pohodlně přehrávali. "To nebylo jen o Galáskovi. I naši obránci měli posílit střed pole výstupem, nemůžou si tam hrát jen zónu vzadu na nikoho nebo na jednoho hráče," řekl kouč. 
Věří, že prohra na jeho mužstvu nezanechá příliš výrazné stopy. "Ale ztratili jsme prestiž, kredit, uvidíme, jak se to podepíše na sebevědomí. Máme tři dny na to, abychom se k tomu postavili jako k realitě, přijali prohru se vším všudy a nad Kyprem zvítězili," řekl Brückner.

Z historie vzájemných zápasů

Čtyři snadná vítězství, dvě ostudné remízy a divoká přestřelka se šťastným koncem - tak by se dala stručně charakterizovat historie vzájemných zápasů české či československé fotbalové reprezentace s Kyprem. Dosud jediné měření sil po rozdělení Československa skončilo před pěti lety těsným vítězstvím svěřenců trenéra Karla Brücknera 4:3. Podruhé od roku 1994 a celkově poosmé se oba týmy utkají ve středu v Liberci v rámci kvalifikace mistrovství Evropy 2008.

V samostatné vzájemné premiéře, ke které došlo ve finále turnaje na Kypru před pěti lety, padlo sedm branek, z toho tři v posledních pěti minutách. Domácí šli k radosti pár stovek diváků dvakrát do vedení, ale české mužstvo pokaždé vyrovnalo a krátce před koncem otočil skóre na 3:2 svým druhým gólem Jan Koller. Kypřané ještě stačili vyrovnat, ale na trefu Vladimíra Šmicra z 89. minuty už odpověď nenašli.  "Kdybychom proměňovali všechny příležitosti, tak by to skočilo snad dvouciferným výsledkem," kroutil hlavou český kouč Brückner

Napraví tedy česká reprezentace svoji reputaci, kterou si teď dle slov trenéra Brücknera pokazila? Nebude také Kypr nad síly českých fotbalistů? Napraví fotbalisté své chyby a začnou útočníci střílet branky? To všechno uvidíte v přímém přenosu na TV NOVA.

Česko - Kypr  28.3.2007 v 17:10 na TV NOVA
Přímý přenos kvalifikačního utkání na ME ve fotbale 2008 z Liberce

 

 

 

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události