Sport

Drama se nekonalo, Phoenix zničil Dallas skvělou střelbou

Velmi očekávaný další souboj dvou nejlepších týmů ligy opět nezklamal, i když tentokrát nenabídl v koncovce žádné drama - průběh zápasu byl sice nesmírně vyrovnaný až do třetí čtvrtiny, ale v poslední části hry domácí rozstříleli unaveněji působící Mavericks 37:22 a nakonec jednoznačně zastavili jeho devítizápasovou vítěznou šňůru.

Phoenix 55. výhrou překonal loňský počet vítězství v základní části sezony a stále má šanci na rekordní bilanci v historii klubu - pokud by vyhrál 8 z posledních 9 zápasů. Včerejší výhra je pro něj důležitá z hlediska uhájení 2. pozice v konferenci před San Antoniem, letošní vzájemnou bilanci s Dallasem Suns vyrovnali na 2:2.

Domácí doslova zničili nejlepší tým ligy skvělou střelbou - ještě překonali svůj výkon ze 14. března, kdy porazili Dallas na jeho palubovce po 2. prodloužení 129:127, a udrželi si famózní úspěšnost z pole 65%.

Leandro Barbosa nastřílel 29 bodů (10/17 z pole, 4 trojky), Amare Stoudemire přidal 24 bodů a 9 doskoků (10/13) a Steve Nash 23 bodů a 11 asistencí (7/11), když znovu "dotáhl pár bodů" v souboji s Dirkem Nowitzkim o letošní cenu MVP pro nejužitečnějšího hráče sezony. Shawn Marion potvrdil návrat formy 20 body a 7 doskoky (8/10) a navíc výborně bránil Nowitzkiho.

Superhvězda hostů sice nastřílela 21 bodů, ale Nowitzki trefil jen 6 z 18 střel a doskočil jen 6 míčů. Právě v doskakování v předchozích zápasech Dallas svého soupeře jasně předčil, ale tentokrát Suns drželi krok.

Josh Howard nastřílel 28 bodů (8/17, trojky 4/4), z toho 18 v 1. půli, ve které bylo třináctkrát (!) vyrovnáno a devětkrát se měnilo vedení. Jerry Stackhouse nastřílel 25 bodů (11/16) a Jason Terry jich přidal 20 (7/13, 3 trojky).

Boris Diaw přidal za Suns 16 bodů (6/9) a domácí se dostali definitivně do vedení ve třetí čtvrtině - ve čtvrté pak změnili zápas ve výprask hostů. Dallas dostal nejvíce bodů za celou sezonu - v zápase, který se neprodlužoval.

Phoenix předčil svého soupeře v rychlých protiútocích a na body dosažené zpod koše ho deklasoval 50:16. Hosté až příliš spoléhali na střelbu zdálky - v úvodu sice díky ní drželi krok, když trefili svých prvních 7 (!) trojek v řadě, ale z dalších 11 trojkových pokusů trefili už jen dva.

PHOENIX SUNS (55/18) - DALLAS MAVERICKS (61/12) - 126:104
(26:29, 34:27, 29:26, 37:22)

Střelci:
Suns - Barbosa 29, Stoudemire 24b. a 9d., Nash 23b. a 11as., Marion 20, Diaw 16, Bell 9
Mavericks - Howard 28, Stackhouse 25, Nowitzki 21, Terry 20, Harris 6, Buckner 4
střelba: 65% - 46% (trojky: 12/21 - 9/18)

2. Denver 72 36 36 50,0
3. Minnesota 73 31 42 42,5

5. Memphis 75 19 56 25,3

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistou účast v play off, týmy označené "y" si zajistily prvenství v divizi.

10. New Orleans 73 33 40 45,2
11. Minnesota 73 31 42 42,5