Hokej

Finále extraligy začíná: Kdo bude mistr?

Dnes večer odstartuje v pardubické ČEZ Aréně velké finále hokejové extraligy mezi místním Moellerem a obhájcem titulu Spartou.

Bitva posledních mistrů

V Pardubicích na sebe v sérii hrané na čtyři utkání narazí dva poslední šampioni hokejové extraligy. Sparta se z titulu radovala loni, Pardubice o rok dříve. V dlouhobé části letošního ročníku pak Pardubice skončily druhé, Sparta obsadila po nevýrazném začátku soutěže čtvrté místo.

Ve finále se ale oba soupeři utkají vůbec poprvé, i když v play off už na sebe narazili celkem pětkrát. Úspěšnější byla Sparta, která vyhrála tři z pěti sérií, včetně té poslední, čtvrtfinálové v sezoně 1999/2000. Tehdy Pražané nedali Pardubicím ani zápas a ukončili bitvu výhrou  3:0.

Kdo bude mistr?

Očekává se vyrovnaný souboj, už v základní části soutěže dokázaly oba celky dvakrát zvítězit. Sparta vyhrála doma 6:1 a v Pardubicích 4:3, Moeller pro změnu doma vyhrál 5:0 a na Spartě 6:3.

Favorita jen těžko hledají i sázkové kanceláře, které na celkové vítězství obou týmů vypsaly ve většině případů prakticky stejný kurz, jenž se pohybuje okolo 1,8:1.

Příliš otevření nejsou před startem série ani trenéři obou týmů. „Nevím, co bude v sérii klíčové. Předpokládám, že rozhodnou chybičky, třeba ne moc pěkné góly, odražené puky, to se všechno uvidí,“ řekl v rozhovoru pro klubový server hcpce.cz trenér Pardubic Miloš Říha.

Jeho prostějšek František Výborný by rád alespoň jednou zabodoval na východě Čech a dovezl si tak do pražské T-Mobile Arény výsledek 1:1 na zápasy. "Síla obou týmů v domácím prostředí za velkého přispění fanoušků narůstá, ale záleží, jak se bude vše vyvíjet. Každopádně po prvních dvou zápasech bychom byli za průběžného stavu 1:1 spokojeni," řekl výborný pro hokej.cz.

Pastva pro diváky

Potěšitelné pro fanoušky je, že se bude hrát na velkých stadionech. Pražská T-Mobile Aréna pojme celkem 12950 diváků, v Pardubicích se do haly vejde 9300 lidí. Cena vstupenek se v Praze pohybuje od 180 do 380 Kč, Pardubice prodávají lístky za 100 a 350 Kč.

K vidění bude navíc hned několik pikantních soubojů. Proti sobě nastoupí trenéři Miloš Říha a František Výborný, kteří spolu v letech 1978 - 1980 hráli za Duklu Jihlava. Přímo na ledě pak svedou boj bratranci Hlinkovi, pardubický Miroslav a sparťanský Jaroslav.

Program finále

1. a 2. zápas - 4. a 5. 4.: Pardubice - Sparta

3. a 4. zápas - 8. a 9. 4.: Sparta - Pardubice

5. zápas - 12. 4.: Pardubice - Sparta

6. zápas - 14. 4.: Sparta - Pardubice

7. zápas - 16. 4.: Pardubice - Sparta

Všechny zápasy začínají v 17 hodin. 

 

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události