Motorsport

F1 se jede v Malajsii - sledujte v TV!

Po třítýdenní pauze se milovníci rychlých kol opět dočkají. Už v sobotu v 7.55 hodin začíná na TV Galaxie-Sport přímý přenos kvalifikace na nedělní Velkou cenu Malajsie v Sepangu. O den později v 8.30 pak TV Nova nabídne v přímém přenosu i samotný závod.

Prostřednictvím televizní obrazovky můžete druhý závod seriálu mistrovství světa sledovat i vy.

Formule 1 v TV

7. 4. 2007 ráno v 7:55 hodin - Galaxie Sport - kvalifikace  přímý přenos

7. 4. 2007 v 17 hodin - Galaxie Sport - kvalifikace záznam

8. 4. 2007 ráno v 8:30 hodin - TV NOVA - závod přímý přenos

8. 4. 2007 v 17 hodin - Galaxie Sport - závod záznam

Zdroj: TV Nova

Moderní okruh

Závodní okruh v Sepangu patří k těm nejmodernějším, na nichž se Formule 1 jezdí. Poprvé se zde ve F1 soutěžilo v roce 1999 a premiérovým vítězem  se stal Eddie Irvine na Ferrari. Právě rudým vozům se v Malajsii daří nejvíc - triumfovaly zde celkem čtyřikrát. Kromě Irvina ale na nejvyšší stupínek vystoupal v barvách Ferrari už jen Michael Schumacher, jenž dal ale po loňské sezoně seriálu F1 vale.

Čtyři další vítěze ze Sepangu uvidíme na startu i letos. Kimmi Räikkönen zde triumfoval v roce 2003 na McLarenu, Fernando Alonso v Renaultu nenašel přemožitele v roce 2005, o rok později ve stejném voze zvítězil Giancarlo Fisichella. Posledním úspěšným mužem byl v Sepangu v roce 2002 Ralf Schumacehr na Williamsu.

Pikantní je, že tři ze čtyř jmenovaných v neděli na startovní čáru nepostaví vůz, se kterým v minulosti zvítězili. Räikkönen nyní pilotuje Ferrari, Alonso McLaren a Ralf Schumacher sedí za volantem Toyoty. Jediný Fisichella zůstal věrný značce, v jejíchž barvách už jednou úspěšný byl.

Charakteristika tratě

Trať je sice moderní, ale zároveň patří k nejnáročnějším v celé soutěži. Jednak zde panují tropické teploty a vyysoká vlhkost, zároveň ale hrozí jarní lijáky, které mohou jezdcům znepříjemnit život. A protože je trať velmi široká a její povrch je téměř dokonale rovný, jezdci musí být neustále ve střehu, zda se je nechystá někdo předjet.

Délka kola: 5,543 km

Počet kol: 56

Délka závodu: 310,408 km

Nejrychlejší kolo: Juan Pablo Montoya (2004, Williams FW26) - 1:34,223

Nejnižší rychlost na trati: zatáčka č. 1 - 85 km/h 

Maximální rychlost na trati: cílová rovinka - 303 km/h

Kdo porazí Renault?

Poslední dva roky ovládl okruh v Malajsii tým Renaultu. Před dvěma roky projel cílem jako první Alonso, loni svého tehdy ještě týmového kolegu předstihl pouze Fisichella.

Jenomže letošní závod bude s největší pravděpodobností mnohem dramatičtější. Räikkönen se sice namlsal úvodním suverénním triumfem v Austrálii, pro oficiální stránky Ferrari ale přiznal, že má před závodem jisté obavy, protože motor jeho vozu není stoprocentně v pořádku. Případná výměna by přitom pro Fina znamenala start z pozice o deset míst horší, než jakou by si závodník vyjel v kvalifikaci.

Na paty budou vítězi prvního závodu sezony kromě týmového kolegy Felipeho Massy šlapat i v Austrálii druhý a třetí Alonso s Hamiltonem na McLarenech. Do výsledků ale mohou promluvit i další stáje, především v Hondě by dali rádi zapomenout na nepovedený závod v Albert Parku, a rovněž Toyota pomýšlí na vyšší mety, než bylo 8. místo Schumechera a 9. Trulliho.

Nezapomeňte se dívat!

I druhý závod letošního ročníku F1 bude stát jistě za to, proto si nezapomeňte ve správný čas zapnout televizi a sledovat na vlastní oči boj nejrychlejších řidičů světa. Díky TV Nova a Galaxie-Sport u toho můžete být v sobotu i v neděli v přímém přenosu. 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události