Motorsport

Formule 1 už zítra na Galaxii sport !

Už jen dva dny zbývají do startu druhé letošní Velké ceny Formule 1. Všichni jezdci si už ale s předstihem zvykají na malajské podnebí. Velká Cena Malajsie nabídne na moderním okruhu v Sepangu atraktivní podívanou, vítězi prvního závodu sezony Kimimu Räikkönenovi bude šlapat na paty hned několik dalších adeptů na vítězství, včetně týmového parťáka Felipeho Massy, který i přes lepší časy v testech a trénincích první závod sezony ztratil kvůli technické poruše v kvalifikaci.

 

V Sepangu zatím vládne klid před bouří, žádné nové zprávy nepouští na veřejnost ani Ferrari ohledně technických potíží s motorem Kimiho Räikkönena. Sám jezdec totiž v minulých dnech přiznal, že motor jeho stroje nemusí být ve stoprocentním pořádku, když řekl, že v závěru  závodu v Austrálii uniklo z chladícího systému monopostu malé množství vody. "Zatím se ale nic neděje, Räikkönen spekulace o výměně motoru odmítá," potvrdil komentátor závodů F1 Martin Pouva z TV NOVA.

V případě výměny motoru by totiž finský jezdec musel počítat s postihem ztráty deseti míst na startu oproti výsledku kvalifikace, o čemž ale závodník nechce ani slyšet.

V sobotu od 7:55 hodin  ráno mohou diváci na Galaxii-Sport naladit přímý přenos kvalifikace. Přímý přenos samotného závodu vysílá v neděli od 8:30 TV NOVA

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události