Hokej

V Boleslavi jsou zklamaní, asi budou změny

V Boleslavi jsou zklamaní, asi budou změny
Zdroj: Dušan Vrbecký

Měla to být zlomová sezona v mladoboleslavském hokeji. Ambiciózní tým z města automobilů plánoval razantní útok na extraligu, jenomže místo toho skončil už v semifinále, proti Ústí nad Labem neuhrál ani zápas.

Posily k postupu nepomohly

Boleslavský management přitom do mužstva přivedl během sezony velká jména. Tým byl postaven na hře několikanásobného vítěze extraligového kanadského bodování Richarda Krále, branku jistil nejlepší hráč extraligového play off 2004 Martin Altrichter, útočnou sílu měl potvrdit i plzeňský talent Jakub Šindel. Jenomže po prohře 0:3 na zápasy s Ústím na Labem všechno přišlo vniveč. "Ukázalo se, že jen jména hru nedělají. Chybovali jsme především v defenzivě a přestože jsme měli zkušené obránce, i ti se dostávali pod tlak," všiml si trenér Boleslavi Jiří Režnar.

Podle něj se mohlo Ústí spolehnout na vyrovnanější a širší kádr, v poli pak Lvi převyšovali svého soupeře silovým pojetím hry. "Nemáme silové hráče, snad jedině Jirka Gombár splňuje takové parametry. naproti tomu Ústí na takových hráčích staví," dodal Režnar.

Čeká se na změny

Vyřazení už v semifinále 1. ligy berou v Mladé Boleslavi jako velký neúspěch, přestože se tým utkal s druhým superfavoritem soutěže. "Bylo to takové předčasné finále, aly my jsme vinou vyřazení nedošli ani do poloviny cesty, kterou jsme si vytyčili. Určitě přijdou změny," přiznal kouč, který čeká, že jedna z nich se bude týkat i jeho samotného. "Mám smlouvu do konce dubna, další měla být extraligová. O 1. lize vůbec nebyla řeč, takže počítám, že tady končím. Všechno ale budeme řešit až příští týden," říká Jiří Režnar.

Boleslav přitom nezačala ani jeden ze tří prohraných zápasů špatně. "Pokaždé jsme vedli, ale dostali jsme hloupé branky. V posledním zápase jsme nezvládli třetí třetinu. Přišli jsme o vedení 3:1 a klíčové góly dostali ve vlastní přesilovce po hloupých chybách," lituje trenér.  

 

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události