Hokej

Extraliga: fanoušek v bezvědomí, Pardubice se omluvily

Finále hokejové extraligy sice teprve začalo, už ale musí řešit první skandál. Příznivci domácích Pardubic totiž po prohraném prvním zápase neudrželi nervy a zasypali led odpadky. Zasáhli přitom i fanouška Sparty, který na chvíli upadl do bezvědomí. Pardubický klub se za incident dnes odpoledne oficiálně omluvil.

O případu informují oficiální stránky pražského klubu. "Také jsem jednu koupil. Pardubičtí o sobě prohlašují, že mají nejlepší publikum, ale tímhle to popřeli. Pochopil bych, kdyby házeli ty jejich perníky, házet láhve ale od nich nebylo hezké... V prvním finále bylo od pardubických diváků víc emocí než od hráčů," řekl pro hcsparta.cz kapitán holešovického klubu František Ptáček.

Vržená láhev zasáhla do hlavy bubeníka v kotli příznivců Sparty, zraněný muž podle klubových informací na chvíli upadl do bezvědomí. Událost potvrzuje i generální manažer Sparty Petr Bříza: "Viděl jsem, že někteří pardubičtí diváci začali na naše fanoušky docela masivně házet láhve. Viděl jsem i jak jedna z nich zasáhla našeho fanouška do hlavy, nesli ho pak kolem mě do ošetřovny. Rozhodně budeme tuto situaci řešit." 

Sparta už vydala oficiální tiskové  prohlášení, v němž žádá po pardubickém klubu zajištění větší bezpečnosti pražských fans. HC Moeller Pardubice kvůli incidentu uspořádal dnes po poledni schůzku se všemi složkami policie, jejímž výstupem by měla být opatření, zabraňující opakování podobných událostí. Klub se následně ve svém prohlášení za incident omluvil a upozorňuje na zpřísnění bezpečnostních opatření v dalších zápasech včetně dnešního.

Další finále už dnes

Druhý finálový zápas o českého hokejového šampiona je na programu už dnes, opět od 17 hodin v pardubické ČEZ Aréně. Domácí sice prohrávají na zápasy 0:1, sérii ale rozhodně nevzdávají. "Jsme sice hodně zklamaní, ale nevěšíme hlavy. Série bude ještě dlouhá a my chceme zítra vyhrát," vzkazuje na klubových stránkách útočník Pardubic Tomáš Rolinek.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události