Fotbal

Peruánské Cienciano vyzrálo na Bocu Juniors

Peruánské Cienciano vyzrálo na Bocu Juniors

V putování po stadionech účastníků letošního ročníku Copa Libertadores jsme ve čtvrtek ráno navštívili peruánské Cusco. Domácí celek Cienciano tam v utkání skupiny 7 uvítal na svém na stadionu Inca Garcilasa de la Vegy v nadmořské výšce 3300 metrů slavnou Bocu Juniors z Argentiny.

Hostující trenér Miguel Angel Russo nepřivezl do Cusca svoji nejsilnější sestavu. Jeho svěřence čeká tuto neděli důležité utkání argentinské ligy proti Velézu Sarsfield a proto do Peru neodcestovalo hvězdné trio Palacio, Palermo, Riquelme. Doma si vyléčili svoje zranění i Ibarra a Schelotto.
Cienciano se chtělo proti slavného soupeři vytáhnout a hned od první minuty se tlačilo na útočnou polovinu. Úvodní tlak ale k žádným brankovým příležitostem nevedl a tak se začali osmělovat fotbalisté Bocy. V 6.minutě nejprve zkoušel štěstí z otočky Boselli. 21- letý útočník se objevil na konci slibné kombinace i o 6 minut později. V obou případech si domácí obrana v čele s gólmanem Juanem Floresem s nebezpečím poradila. Peruánský celek si vypracoval první velkou příležitost po půlhodině hry. Domácí forward Mostto utekl po pravé straně a postupoval směrem k brance Mauricia Caranty. Chytrou zasekávačkou se sice zbavil svého strážce, ale potom dlouho otálel se střelou, a o svou příležitost přišel.
Ve 39. minutě došlo ke kuriózní situaci. Na hřišti se objevil druhý míč. Hostující záložník Neri Cardozo ho odkopl napříč hřištěm směrem k rohovému praporku a hlavní rozhodčí mu ukázal žlutou kartu. Protože měl na svém kontě už jedno napomenutí za faul ze 4.minuty, musel předčasně do kabin.
Cienciano využilo početní převahu tři minuty před přestávkou. Juan González Vigil si vyskočil na centr z pravé strany a hlavou překonal Mauricia Carantu v brance Bocy, 1-0. Domácí útočník,který má za sebou i evropské angažmá ve španělské Malaze a belgickém Waregemu hýřil aktivitou i po změně stran.
V 65.minutě si jeho střela z otočky ještě cestu do hostující branky nenašla, ale v 80.minutě po rychlém výpadu našel svého parťáka z útoku Miguela Mostta, a ten zvýšil na 2-0. Nejlepší střelec Ciencina z minulé sezony se z přesné trefy na hřišti příliš dlouho neradoval.Už o 4 minuty později si v souboji o vysoký míč pomohl loktem a hlavní rozhodčí Oscar Ruiz z Kolumbie ho vyloučil. Boca se snažila využít vyrovnaného poměru hráčů na hřišti ke zkorigování výsledku. Ale muž zápasu Juan González Vigil byl proti. V první minutě nastavení utekl po levé straně, přesným centrem připravil ideální pozici pro střídajícího Miquela Torrese.Ten s přehledem překonal Mauricia Carantu a upravil na konečných 3-0 pro Cienciano.
CIENCIANO- BOCA JUNIORS 3-0 (0-0)
39.min Juan González Vigil, 80.min Miguel Mostto 2-0,
90.min (+1) Miguel Torres 3-0.
CIENCIANO: Juan Flores - Paolo de la Haza, Nicolás Pisano, Javier Salazar, Edgar Villamarín- Juan Carlos Bazalar, Christian Guevara (59.min Miguel Torres), Juan Carlos Mariño (23.min Carlos Fernández) - Miguel Mostto, Juan Diego González Vigil, William Chiroque (68.min Miguel Huerta). Trenér: José Basualdo.

BOCA JUNIORS: Mauricio Caranta - Clemente Rodríguez, Claudio Morel Rodríguez, Jonatan Maidana (81.min Matías Silvestre), Daniel Díaz - Sergio Orteman (64.min Ever Banega), Pablo Ledesma, Neri Cardozo, Sebastián Battaglia (72.min Jesús Datolo) - Mauro Boselli, Bruno Marioni. Trenér: Miguel Angel Russo.

 

 

 

 

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události