Hokej

Ottawa doma podlehla Pittsburghu 2:3

Situace před zápasem byla jasná - v tabulce Západní konference byl Pittsburgh na 4. a Ottawa na 5. místě, což by v play-off svedlo oba soupeře proti sobě hned v 1. kole. Takže se tento duel dal považovat i za možnou generálku na nadcházející vyřazovací boje.

Začalo se poměrně opatrně, ani jeden ze soupeřů nechtěl udělat chybu a dovolit soupeři skórovat, takže šancí bylo k vidění poskrovnu. Ovšem domácí tým má jednu mocnou zbraň - přesilové hry. V polovině 8. minuty odešel na trestnou za tak trochu zbytečný faul hostující Mark Recchi a domácí trojice Alfredsson - Heatley - Spezza roztočila kolem Marka-Andre Fleuryho v brance Penguins kolotoč. Prvně jmenovaný pak šikovně nahrával a Jason Spezza svojí 32. brankou v sezóně otevřel skóre. Za několik málo minut se pak na ledě strhlo několik šarvátek a hlavně faul Spezzy na Jarkka Ruutua byl z kategorie těch drsnějších. V těchto momentech domácím očividně chyběl bijec Georges Laraque. Výsledkem předchozího dění hrál Pittsburgh 4 a ½ minuty přesilovku 5 na 4, ale ne a ne se usadit na delší dobu před domácím gólmanem Emerym. Nakonec se to přeci jen podařilo a Michel Ouellet svojí letošní 19. brankou vyrovnal na 1:1. Přesilovka Tučňáků pokračovala a Gary Roberts o 55 vteřin později dorážkou Fleurym vyražené střely dostal hosty do vedení 2:1. Také pro tohoto veterána se jednalo o 19. branku sezóny. V této hodně rozkouskované třetině bylo rozdáno celkem 41 trestných minut.

Domácí měli velikou šanci na vyrovnání ve 24. minutě, kdy při vyloučení Josefa Melichara (2 + 2 minuty za vysokou hůl a krosček) dostali šanci hrát 46 vteřin přesilovku 5 na 3. Což se také stalo - Danny Heatley svojí letošní 49. brankou srovnal na 2:2. Vzápětí odešel na hanbu domácí Peter Schaefer a hrálo se 4 na 4. V této třetině bylo uděleno už „jen" 16 trestných minut a další branky nepadla, takže se podruhé odcházelo do šaten za vyrovnaného stavu 2:2.

Poslední část hry zahájili Senátoři 110 vteřin dlouhou dohrávanou přesilovkou z konce předchozí třetiny, ovšem z tohoto mráčku nezapršelo. Ovšem nutno podotknout, že se v poslední třetině hrál nejlepší hokej zápasu a rozhodně bylo na co koukat. Oba gólmani dostali prostor ukázat co v nich vězí a tak se čekalo, který celek strhne vedení na svoji stranu. 103 vteřiny před koncem základní hrací doby odešel na trestnou domácí bek Chris Phillips a Pittsburgh měl velikou šanci něco s výsledkem udělat, ovšem o ½ minuty později zamířil na hanbu také hostující Jevgenij Malkin a hrálo se 4 na 4. Ovšem co se nestalo - 9,8 vteřin před koncem se trefil Maxime Talbot a Penguins si z Ottawy odvážejí cennou výhru 3:2.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události