Fotbal

Zlomí Sparta třináctileté zlínské prokletí?

Sparta ve Zlíně nevyhrála dlouhých třináct let. Podaří se jí to v sobotu? I na tuto otázku odpoví 21. kolo fotbalové Gambrinus ligy, které se hraje o víkendu.

Oba pražské rivaly čekají soupeři hrající o záchranu. Jenomže zatímco Slavia doma přivítá 11. Most, který v této sezoně na cizím hřišti ještě nedokázal zvítězit, Spartu čeká cesta do Zlína, kde rudí nevyhráli dlouých třináct let! Poslední výhru Sparta ve Zlíně urvala na jaře 2004, kdy rovněž zachraňujícího se soupeře porazila 1:0. V následující sestupové sezoně Zlín doma udržel remízu 1:1 a od svého návratu mezi elitu v roce 2002 doma nechal Spartě jediný bod za remízu v sezoně 2004/05.

Drama ale nabídnou i boje o záchranu. Beznadějně poslední Slovácko se pokusí potrápit Liberec, jenž by ale naopak rád zaútočil na duo pražských S. Předposlední Příbram cestuje na půdu trápící se Mladé Boleslavi, ta by ale ráda doma odčinila debakl ze Sparty. Olomouc by si po prohře se Slavií  ráda spravila chuť na Plzni, ta ale v této sezoně venku září, bodovala v šesti z deseti utkání na cizích hřištích.

Zajímavou podívanou by mohly přinést severočeské derby Teplic s Jabloncem a také duel nováčků Budějovic s Kladnem. Šlágrem kola pak zřejmě bude pondělní dohrávka Baníku s Brnem.

Program 21. kola 1. Gambrinus ligy

Liberec - Slovácko, 7. 4. v 17 hod.
Zlín - Sparta, 7. 4. v 19 hod. 

Slavia - Most 8. 4. v 17 hod.
Olomouc - Plzeň, 8. 4. v 17 hod.
Madá Boleslav - Příbram, 8. 4. v 17 hod.

Č. Budějovice - Kladno, 8. 4. v 17 hod.
Teplice - Jablonec, 8. 4. ve 20.15 hod.
Ostrava - Brno, 9. 4. v 17.15 hod.

 

 

 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události