Manchester City se podělil o body s Charltonem

Fotbalisté Manchesteru City a Charltonu se podělili o body v úvodním zápase 32. kola anglické ligy. V souboji dvou celků ohroženým sestupem se diváci branek nedočkali.

V  prvním poločase důležitého utkání měli více ze hry svěřenci Stuarta Pearce. Aktivně se počínal hlavně s obrovskou chutí hrající belgický útočník Emile Mpenza. Několik jeho přihrávek využil k nebezpečným střelám i tvůrce hry Manchesteru City Joey Barton. Ale žádná z nich v brance Scota Carsona neskončila. Charlton po změně stran zlepšil rozehrávku a několikrát se dostal na dostřel domácí branky. Největší šanci celku z jihovýchodu Londýna nezužitkoval v 73.minutě čínský záložník Zheng. Po rychlém breaku ho uvolnil kapitán Darren Bent, ale tečovaná střela doskákala těsně vedle pravé tyče domácí svatyně.
Charlton se po zisku bodu poprvé od 18. září loňského roku odpoutal ze sestupové příčky tabulky Premier League.

Manchester City - Charlton 0:0
Diváků: 41424
Rozhodčí: A Wiley (Staffordshire)
MANCHESTER CITY: Isaksson, Onuoha, Dunne, Distin, Ball, Johnson, Barton, Jihai, Ireland (74.min Sinclair), Vassell (74.min Samaras), Mpenza.
CHARLTON: Carson, Young, El Karkouri, Diawara, Hreidarsson, Zheng, Song Billong, Faye, Thomas (90.min Rommedahl), Marcus Bent, Darren Bent.

Fotbalisté Evertonu se čtyřmi góly do sítě Fulhamu  prostříleli na provizorní páté místo v anglické lize. Jan Laštůvka jen z lavičky sledoval, jak jeho finského kolega Antti Niemi už v prvním poločase třikrát kapituloval. Fulham se sice ujal vedení ve 22. minutě po hlavičce amerického obránce Carlose Bocanegry, ale liverpoolský klub už o dvě minuty později vyrovnal zásluhou Leeho Carsleyho. Veterán Alan Stubbs strhl ve 34.minutě vedení na stranu domácích a obrat dokonal v závěru prvního poločasu mladíček James Vaughan.
Fulham se ve druhém poločase snažil o zkorigování výsledku. Branku domácího gólmana Tima Howarda ohrožoval hlavně po standartních situacích, ale žádný z mnoha pokusů v síti amerického brankáře neskončil. Naopak v 80. minutě zužitkoval střídající Victor Anichebe perfektní přihrávku Mikela Artety a upravil na konečných 4:1 pro Everton.

Everton - Fulham 4:1
(25. Carsley, 34. Stubbs, 45. Vaughan, 80. Anichebe - 22. Bocanegra)

Diváků: 35612
Rozhodčí: D Gallagher (Oxfordshire).
EVERTON: Howard, Hibbert, Yobo, Stubbs, Lescott, Osman, Carsley, Neville, Arteta (82.min Naysmith), Vaughan (78.min Anichebe), Johnson (82.min Beattie).
FULHAM: Niemi, Volz, Knight, Bocanegra, Rosenior, Routledge, Davies, Brown, Smertin, Radzinski (60.min John), McBride, John (71.min Helguson).