Fotbal

Na Žižkově šlágr 2. fotbalové ligy

Na Žižkově šlágr 2. fotbalové ligy
Zdroj: Dušan Vrbecký

Duel vedoucího Žižkova se třetí Jihlavou bude šlágrem víkendového 20. kola 2. fotbalové ligy. Proti sobě nastoupí dva největší adepti na postup mezi elitu a také dva nejbohatší kluby druhé nejvyšší soutěže.

Oběma přitom půjde o hodně. Jihlava v posledních dvou kolech ztratila s HFK Olomouc a Jakubčovicemi pět ze šesti bodů a po parádním startu do jarní části soutěže přepustila postupovou druhou příčku právě HFK Olomouc. „Atmosféra je nyní velmi odhodlaná a bojovná, hráči si věří. Skutečnou odpověď na tuto otázku však dá až vlastní velmi těžký zápas se Žižkovem," říká trenér Jihlavy Milan Bokša.
Ten očekává velký boj a o body a divácky zajímavé utkání. „Hra Viktorky vychází z přečíslení středu hřiště a opírá se o aktivně a ofenzivně hrající obránce a osobnosti typu Straceného a Švancary, má soupeře přečteného Bokša. Jihlava už před startem jarní sezony deklarovala svůj jdnoznačný cíl vrátit se do 1. ligy.
Stejné plány ale hlásí i ze Žižkova, kterému se ovšem poslední kolo také příliš nepovedlo, v Sokolově Pražané prohráli 1:2. I proto se chtějí na Žižkově rehabilitovat a Jihlavu porazit. „Je to velmi důležitý zápas, bohužel se hraje uprostřed velikonočního víkendu, přesto doufám, že si cestu na stadion najde velké množství diváků. Zkusíme přichystat i nějaká překvapení, ale zejména na soupeře," hlásí na klubovém webu před zápasem viceprezident klubu Michal Kucián.
Zápas domácí iktorie Žižkov s jihlavskou Vysočinou začíná v neděli v 10.15 hodin.
Nova.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události